Zavřít reklamu

Příslušenství pro bezdrátové nabíjení se začíná v posledních měsících značně rozšiřovat a jasným důkazem toho je i letošní CES, kde se objevila tuna produktů s podporou Qi standardu. Velký podíl na tom má samozřejmě i Apple a jeho nejnovější smartphony – iPhone X, iPhone 8 a 8 Plus, které jako první z řady jablečných telefonů začaly standard podporovat. I díky tomu, že bezdrátové nabíjení podporují smartphony konkurenčních značek už řadu let, mají zákazníci v současné době poměrně slušný výběr mezi nejrůznějšími typy příslušenství spadající do této kategorie, která se navíc neustále rozrůstá. Svou nabídku má i značka Cellularline a právě na její dvě bezdrátové nabíječky se dnes podíváme – konkrétně na Cellularline Wirelesspad Adaptive a Cellularline Fast Charger Stand.

Velkou výhodou obou podložek je podpora rychlého bezdrátového nabíjení, které začaly všechny tři nové iPhony nedávno s příchodem iOS 11.2 podporovat. Jejich výkon konkrétně činí 13,5 W (tedy napětí 9 V při proudu 1,5 A). Osmičkovým a desítkovému iPhonu ale zatím stačí výkon téměř poloviční, konkrétně 7,5 W, tudíž s jakoukoli z těchto dvou nabíječek budete připraveni i do budoucna na případnou podporu ještě rychlejšího příkonu.

Aby ale nabíječky byly schopné uvedený výkon podat, je potřeba vlastnit i dostatečně výkoný adaptér. U obou se totiž v balení nachází jenom micro-USB kabel (konkrétně 160 cm dlouhý) a návod. Adaptér, podobně jako u konkurenčních podložek, chybí, a tak musíte sáhnout po vlastním. Bohužel vám nebude stačit ani 12W iPad nabíječka a je potřeba dokoupit ještě silnější adaptér. Vhodný je například tento od stejné značky, který dosahuje na výkon až 18 W.

S vhodným adaptérem se můžete vesele pustit do nabíjení. Rychlosti nejsou zázračné, bohužel však s žádnou jinou bezdrátovou nabíječkou do iPhonu resp. do její baterie energii rychleji nevmáčknete. Jak už bylo zmíněno výše, příkon je ze strany Applu omezený na 7,5 W, a tak iPhone X nabijete z 1 % na 100 % přibližně za 3 hodiny. Rychlost jsem testoval tak, že jsem nechal telefon vybít na 1 %, následně jsem aktivoval Letový režim a režim nízké spotřeby a navíc jsem ukončil všechny aplikace. Stav baterie jsem kontroloval každou půlhodinu a měření dopadlo následovně:

  • po 0,5 hod. na 27 %
  • po 1 hod. na 46 %
  • po 1,5 hod. na 61 %
  • po 2 hod. na 75 %
  • po 2,5 hod. na 89 %
  • po 3 hod. na 100 %

Tím jsme si shrnuli v podstatě všechny vlastnosti, které mají podložky společné. Nyní si pojďme v krátkosti představit každou zvlášť a ukázat si jejich konkrétní výhody a případně i nevýhody.

Cellularline Wirelesspad Adaptive

Společnost Cellularline vynechala plast a vsadila na o něco prémiovější materiály, a tak v případě její podložky narazíme převážně na gumový povrch spolu s kovovým doplňkem. Vzhledem k použitým materiálům je nabíječka o něco těžší, konkrétně čítá hmotnost 104 gramů. Na spodní straně nechybí protiskluzový povrch. Na zadní straně pak najdeme micro-USB port a na přední diodu, která svítí buďto modře (standardní rychlost nabíjení) nebo zeleně (rychlé adaptivní nabíjení).

  • Cellularline Wirelesspad Adaptive si můžete zakoupit na e-shopu iPouzdro.cz nebo přímo v pražské prodejně iPouzdro.cz – Vyšehradská 27, Praha

Cellularline Fast Charger Stand

Druhý kousek je o něco zajímavější, protože Cellularline Fast Charger Stand vám neposlouží jako podložka, nýbrž jako stojánek. Režim stojánku je v mnoha ohledech praktičtější a obzvláště pro majitele iPhonu X je jako dělaný – pokud ji na pracovním stůl umístíte na vhodné místo, tak se při přijmutí notifikace stačí na telefon jenom podívat a okamžitě se vám zobrazí její obsah. Díky ideální poloze telefonu je totiž Face ID schopno snadno neskenovat váš obličej.

Nabíjení navíc funguje i v případě, že telefon na stojánek umístíte horizontálně, tedy na jeho bok, přičemž můžete v pohodlí sledovat například film či video na YouTube a během toho nechat iPhone dobíjet. Schopnost nabíjet telefon v jakékoli poloze je zajištěna díky duální cívce, která jsou ve stojánku zabudována tak, aby nabíjení fungovalo za každých okolností.

Co se materiálu týká, tak celá nabíječka je opět potažena gumou, a tak se telefon opět nemá o co poškrábat. Na druhou stranu právě použitý materiál je tak trochu magnetem na prach a otisky. V případě podstavce vsadil Cellularline na broušený kov, který dodává nabíječce na elegantnosti. Na jeho zadní straně najdeme už klasicky micro-USB port. Vespodu je opět protiskluzový povrch a po celém obvodu podstavce se nachází indikátor, který během nabíjení mírně svítí.

  • Nabíječku Cellularline Fast Charger Stand si můžete zakoupit na e-shopu iPouzdro.cz nebo přímo v pražské prodejně iPouzdro.cz – Vyšehradská 27, Praha
Cellularline Fast Charger Stand FB

Související články

Dnes nejčtenější

.