Zavřít reklamu

Pravděpodobně by vás asi nikdy nenapadlo, že zrovna dalajláma se stane fanouškem cupertinské společnosti. Duchovní vůdce Tibeťanů vydal před několika dny vlastní iOS aplikaci, kterou najdete ke stažení zdarma v App Storu. Aplikace zvaná Dalai Lama je rozdělena do několika kategorií. Uživatelé se mohou podívat na fotky 82letého buddhistického mnicha, ba dokonce se dívat na live stream z jeho akcí.

Aplikace dále obsahuje informace o dalajlámovi jako takovém a o jeho životě. V neposlední řadě aplikace přináší jeho kalendář událostí, cestovní plány a učení.

V současné době je k dispozici pouze verze pro iOS, která je kompatibilní s iPhonem, iPadem a iPodem touch s iOS 0 a novějším. Prozatím není vůbec jisté, zda se vůbec někdy objeví i verze pro Android.

“Aplikace se mi líbí, pomáhá mi zlepšit můj pohled na život a poskytuje neuvěřitelně výhodné sociální spojeí s dalajlámou,” napsal jeden recenzent.

Dalajláma se však v technologickém světě neobjevil popvé. Duchovní vůdce Tibeťanů má totiž Twitter s více než 16,6 miliony sledujícími. O své bezplatné aplikaci informoval na Twitteru všechny své fanoušky už 14. prosince.

I přes svůj postoj v technologické oblasti dalajláma stále varuje lidi, aby nenechali technologie, aby jim řídily život. “Bez technologie nemá lidstvo žádnou budoucnost, ale musíme být opatrní, abychom nebyli tak mechanizovaní, že ztratíme lidské pocity,” řekl dalajláma v rozhovoru v roce 2014.

Doposud není jisté, zda sám dalajláma používá iPhone, nebo zda vůbec má nějaký smartphone. Aplikace je ke stažení po celém světě, tedy i u nás, nicméně jedinou výjimkou je Čína. V čínském App Storu ji uživatelé nenajdou, a tak se aplikace nedostane k řadě Tibeťanů.

Dalai lama fb

Zdroj: iDropNews

Související články

Dnes nejčtenější

.