• iPhone
 • Mac
 • Apple Watch
 •  
  iStores.sk
  iPhone 8 iOS 11 macOS HS iPhone X
  iStores.sk

  Recenze Griffin Survivor Summit: od teď už můžete s iPhonem dělat téměř cokoli

  Podzim se nezadržitelně blíží a s ním i častý déšť a celkově ne zrovna ideální počasí. Pokud se však často chodíte například se psem do lesa, chystáte se na kolo, na hory nebo kamkoli do přírody za dobrodružstvím, možná je čas pouvažovat i nad pořádnou ochranou pro svůj iPhone. Telefon vám totiž může celkem snadno skončit někde v bahně, ve vodě nebo nebo na kamenech. Je tak potřeba vybrat skutečně odolný obal, který iPhone ochrání ze všech stran a máte s ním jistotu, že se telefonu za žádných okolností nic nestane. Jeden takový jsme si v redakci nedávno vyzkoušeli, a tak se v dnešní recenzi podíváme na Griffin Survivor Summit pro iPhone 7, který je nově známý také pod názvem Survivor Extreme.

  Obal se skládá ze dvou resp. ze tří částí. Nejprve svůj iPhone vložíte do skutečné pevného krytu z elastomeru a polykarbonátu, který chrání záda a hrany telefonu. Lightning port je překrytý záslepkou, v případě mikrofonu a reproduktoru speciální vrstvou, která propouští zvuk, ale nepropouští vodu. Postranní tlačítka a přepínač jsou překryty vlastními gumovými tlačítky a plastovým přepínačem obalu.

  Následně pak na do toho obalu zasunete druhou část chránící displej a částečně i horní hranu telefonu. Jedná se vlastně o tvrzené sklo posazené do plastové konstrukce, kterou zasunete do drážek na obalu. Chráněn je skutečně celý displej, a to i včetně Touch ID a horního reproduktoru, které jsou překryty speciální vrstvou. Snímač otisků prstů ale funguje i nadále a stejně tak i skrze reproduktor slyšíte vše, co máte. Voda a další nečistoty se ale do obalu nedostanou. K zadní straně pak ještě můžete připnout sponu, díky které si telefon zaháknete například za opasek nebo kamkoli jinam, kam vám to bude vyhovovat.

  Jakmile zacvaknete obě části, získáte obal, který váš iPhone 7 ochrání před pádem z výšky 3 metry na betonový povrch, dokáže odolat vibracím při 20 až 20 000Hz po dobu jedné hodiny, dokáže odolávat foukání prachu a písku rychlostí 18m/s po dobu jedné hodiny a vydrží déšť o síle 200mm/h po dobu jedné hodiny. To vše znamená, že obal splňuje vojenskou normu pro ochranné pomůcky pro armádu USA s označením MIL-STD-810-G. Tyto normy splňují například bedny ve kterých se převáží zbraně, munice, výbušniny, granáty a podobné hračky, které používají vojáci, stejně jako citlivá elektronika, jako jsou vojenské drony a podobně.

  Ačkoli už samotný iPhone 7 je prachu a voděodolný, i samotný obal se chlubí certifikací IP55. Ta nám říká, že s obalem záskáváme ochranu proti stříkající vodě a pak hlavně odolnost proti vniknutí písku a dalších nečistot. To znamená, že pokud vám telefon s obalem spadne například do bahna, nemusíte se bát, že by do obalu vnikl kamínek nebo písek, který by poškrábal záda nebo displej telefonu. Jediným hůře chráněným prvkem je zadní fotoaparát, který je obnažený, ale na druhou stranu dostatečně v obalu zapuštěný, tudíž se mu také jen tak nic nestane. Pokud by vám ale telefon spadl skutečně nešťastně přímo fotoaparátem na nějaký hrot, pak by mohlo dojít k poškození.

  Griffin Survivor Summit camera

  Tím, že je obal převážně z plastu a polykarbonátu, nezvyšuje nijak výrazně hmotnost celého přístroje. Samotný Griffin Survivor Summit váží 78 gramů, což je cca polovina celkové hmotnosti iPhonu 7. S nepatrně vyšší hmotností ale získáváte obal, u kterého na první pohled vidíte, že skutečně vydrží vše, co deklaruje výrobce a nebojíte se telefon vzít a na zkoušku jej hodit na zem. Pocitově je telefon chráněn opravdu skvěle a navíc tomu tak je skutečně a nejen na pocit.

  Co musím skutečně pochválit, je bezproblémově fungující Touch ID, které je chráněno speciální fólii. I navzdory ochraně jsem ani jednou nezaznamenal se snímačem otisků nějaký problém a funguje vždy přesně tak, jakoby na iPhonu žádný obal vůbec nebyl. Stejně dobře pracuje i 3D Touch, a to za všech podmínek a u všech gest. Na co si možná budete zpočátku trochu zvykat, je ochrana displeje. Ta pochopitelně není tak pevně připevněná k displeji jako například tvrzené sklo, a tak občas při ovládání telefonu cítíte, jak se přiléhává nebo se naopak mírně zvedá. Nejde však o nic nesnesitelného a po pár používáních si rychle zvyknete.

  Závěr

  Griffin Survivor Summit rozhodně není obal dělaný na procházení se po městě. Skvěle se však hodí pro dobrodruhy nebo třeba dělníky, kteří se často vyskytují v podmínkách, kdy pád telefonu znamená zároveň jeho konec nebo minimálně oprava za několik tisíc korun. Pokud jste tím, kdo tráví půlku života zavěšený na laně padesát metrů nad zemí, s hlavou mezi řídítky, nohama uvázanýma k desce na prašanu, s objektivem v ruce uprostřed lesa či dokonce pralesa nebo téměř denně lezete po střechách a lešeních, pak budete Griffin Survivor Summit milovat každým coulem. Navíc si osobně myslím, že cena je vzhledem k vlastnostem obalu více než dobrá a pokud vám už teď v hlavě naskočil obličej osoby, pro který je tento obal jako dělaný, pak možná máte o dárek k narozeninám nebo pomalu se blížící Vánocům postaráno.

  Griffin Survivor Summit FB

  Leitz

  Diskuze

  Napsat komentář

  Zobrazit celou diskuzi
  Přispět

  Bazar

  Fórum

  • Poslední příspěvky
   Odpovědi
   Zobrazení
   Poslední příspěvek

  Další články

  iPhone 8 Plus SplitGate icon
  Nafukující se baterie trápí už i menší iPhone 8. Jejich majitelé hlásí desítky případů
  apple_usa_logo_by_leonardomatheus-d4r2al7
  82 % mladých Američanů si plánuje koupit iPhone. Stále oblíbenější je i Apple Music
  spark-icon
  Populární e-mailový klient Spark pro iOS i macOS přidává dvě užitečné funkce
  ios11_icon
  3 největší nedostatky v iOS 11 a jak je vyřešit
  first iPhone 2G icon
  K vývoji prvního iPhonu nás motivovala i nenávist k ostatním telefonům, prozradil Jony Ive
  harrison icon
  Muž z Arizony dostal zdarma iPhone 8 za to, že si na ruku nechal vytetovat logo T-Mobilu
  Foldable-iPhone-Concept-Images1-520x245
  Apple prý ve spolupráci s LG vyvíjí ohebný iPhone. Na trhu se má objevit v roce 2020
  ios11_icon
  Apple právě vydal iOS 11.0.3 s opravami chyb
  Asketch icon
  8 skvělých iOS aplikací, které dnes stáhnete zcela zdarma (11.10.2017)
  Google Pixel 2 XL icon
  Nové Pixely od Googlu okopírovaly jednu z nejzajímavějších funkcí iOS 11
  Real iPhone X FB
  Představení iPhonu X na desáté výročí iPhonu je jen šťastná náhoda, prozradil Jony Ive
  apple_phishing icon
  Hackeři se snaží ukrást naše hesla k Apple ID. Požadavek je k nerozeznání od toho od Applu
  iOS 11 vs iOS 10 icon
  Na iOS 10 je stále možné se vrátit, musíte ale vlastnit správný iPhone
  SalaryBook icon
  8 aplikací pro iPhone, iPad a iPod touch, které dnes stáhnete zcela zdarma (10.10.2017)
  iPhone X icon 6
  Krabička iPhonu X se poprvé ukázala na veřejnosti
  iPhone X icon 6
  Prodeje iPhonu X akcionáře Applu pravděpodobně zklamou, tvrdí analytici z největší německé banky
  ios11_icon
  Apple přislíbil, že opraví další nepříjemnou chybu v iOS 11 v některé z budoucích aktualizací
  notifikace
  Jak vypnout notifikace webových stránek v Chrome a Safari
  HighSky - Obchodujte online