Zavřít reklamu

Apple včera vydal novou verzi iOS 10.3 a pokud jste si ji do svého kompatibilního zařízení ještě nestáhli, doporučujeme tak neprodleně udělat. V nové verzi operačního systému totiž Apple zalepil přes 300 chyb v zabezpečení a to od těch banálních, až přes ty vážnější.

iOS 10.3 není jen o novinkách jako je Find My Phone, či nový file systém. Podle detailní analýzy aktualizace vyšlo najevo, že Apple zabezpečil necelých 350 známých chyb, které se v zabezpečení systému nacházely. V patch notes se nachází na 85 popsaných problémů, které nový systém řeší.

Jedním z fixů je chyba, která umožňovala útočníkům zaspamovat napadený telefon přes prohlížeč Safari. Tento útok prý dokázal vyeskalovat až do takové podoby, že uživatel ztratil možnost jakéhokoliv ovládání prohlížeče. Ve finále byl pak napadený zákazník „přinucen“ zaplatit za to, že se mu telefon odblokuje.

Další opravenou chybou je zlepšení systému, který rozpoznává na jaké servery se přes iPhone připojujete. Tato náprava by měla zabránit tomu, že se napojíte na servery, skrze které mohou útočníci převzít kontrolu nad vašim telefonem, nebo vám z něj vytáhnout nějaká citlivá data. Detailní popis všech novinek v zabezpečení se dozvíte zde. Pokud chcete mít zabezpečení svého iPhonu/iPadu na co nejlepší možné úrovni, doporučujeme aktualizovat na iOS 10.3 co nejdříve.

ransomware-ios-10-3

Zdroj: 9to5mac

Související články

Dnes nejčtenější

.