Zavřít reklamu

Tim Cook včera absolvoval sezení s akcionáři, během kterého zodpovídal jejich dotazy. Objevilo se několik velice zajímavých odpovědí, zejména týkajících se profesionálního segmentu. Mnoho lidí totiž vyjádřilo obavy o tom, že Apple nad tímto segmentem zanevřel a soustředí se pouze na klasické spotřební produkty ve formě telefonů, tabletů, hodinek apod. Tim Cook však vypověděl, že na tzv. „Pro segment“ rozhodně nezapomněli a chystají mnoho zajímavých věcí.

Cook akcionáře ujistil v tom,  že Apple na své zákazníky z řad profesionálů opravdu nezapomíná a společnost má plány na velké věci v této části produktového spektra. Podle jeho slov toho Apple chystá více. „Uvidíte, že v tomto segmentu toho uděláme více než doposud. Segment profesionálních uživatelů je pro nás velmi důležitý. Speciálně pak kreativní prostředí“.

Tento komentář byl údajně namířen na Macy, Apple Watch, iPady a služby obecně. Cook ujišťoval investory, že i když na povrchu není žádná aktivita vidět, rozhodně to neznamená, že společnost na něčem pilně nepracuje. Narážel tak na roky neaktualizované stolní Macy, především pak Mac Pro, který se prodává beze změny od prosince 2013. Mac Mini z října 2014 na tom není o moc lépe a iMacy dostaly poslední aktualizaci v říjnu 2015.

Dále se také vyjádřil k tomu, zda-li v budoucnosti nedojde k jakémusi prolnutí iPadů s MacBooky. Opět se v tomto kontextu vyjádřil negativně. „Můžete od nás očekávat, že se budeme snažit udělat více nových a zajímavých věcí, aby tak byly iPady lepší náhradou za klasický laptop. Rozhodně však nikdy nenahradí klasický Mac, jelikož ten toho umí podstatně více. Pokud bychom se snažili o propojení těchto dvou segmentů, vznikne hybrid, který ztratí lehkost iPadu a komplexnost a schopnosti Macu.

Tim Cook huge FB

Zdroj: Macrumors

Dnes nejčtenější

.