Zavřít reklamu

iPady letos čeká zásadní obměna. Klasické modely čekají na aktualizaci již opravdu dlouho a modely Pro už také pomalu nabíhají na druhý rok prodejů. Podle všech dosavadních informací by měly nové iPady přijít někdy v průběhu jara. Je tedy jasné, že se prodeje iPadů v posledních měsících propadaly. Potvrdila to analytická společnost Trendforce, která přišla se statistikami prodejů za celý loňský rok. Během něj si iPad značně pohoršil, propadl se ovšem celý trh s tablety. I tak ale iPad stále zůstává jasnou jedničkou mezi veškerou konkurencí.

Podle dat společnosti Trendforce se celý trh s tablety meziročně propadl o 6,6%. Prodeje iPadů jako takových pak zaznamenaly propad o více než dvojnásobek – o 14,1%. I přes tento značný propad si však stále drží pozici jedničky. Naopak slavit mohou v Amazonu, jelikož si jejich tablety Fire vedly dvakrát tak lépe než v roce 2015. Dalším velkým skokanem byla společnost Lenovo, která si v segmentu tabletů polepšila o 12,3%.

I přes tyto negativnější zprávy jsou samotná prodejní čísla Applu stále z říše snů. Společnost za rok 2016 prodala 42,5 milionu tabletů. Druhý Samsung není ani na dohled – tomu se podařilo prodat 27 milionů kusů. Analytici z Trendforce očekávají, že prodeje jako takové budou klesat i nadále. iPad není zařízení, u kterého jsou uživatelé nuceni kupovat každý rok/dva/tři nové zařízení, což se na celkových prodejích jasně projeví. Situaci by ovšem mohly změnit letošní modely, jelikož Apple plánuje zajímavou produktovou ofenzivu.

Takto nějak by mohl nový iPad vypadat:

ipad-mini-fb

Zdroj: 9to5mac

Související články

Dnes nejčtenější

.