Zavřít reklamu

Ochranné pomůcky jsou jedním z nejvíce kupovaným typem příslušenství k mobilním telefonům. V tomto případě bezkonkurenčně vedou kryty, které nabízí několik výhod, ovšem mají také svá negativa. V první řadě skvěle ochrání telefon a uživatel má téměř nekonečné možnosti individualizace. Nevýhodou ovšem je, že při použití krytu se fyzicky zvětšuje objem telefonu, a to nemusí každému uživateli sednout. Mnozí tak místo krytů používají pouze ochranná skla, která chrání to nejdůležitější (další skupina pak tyto dva prvky kombinuje), tedy displej telefonu. V dnešní recenzi se podíváme právě na takovéto ochranné sklo, za kterým stojí Hong Kongská společnost hoco. a které se jmenuje hoco. Shield. 

Informace od výrobce

Jedná se o klasické tvrzené sklo, v tomto případě pro iPhone 7. Výrobcem je Hong Konská společnost hoco., která se na obalu chlubí hned několika podstatnými informacemi. V první řadě je to tvrdost skla, která by měla odpovídat stupni 9H – tedy zhruba o 2-3 úrovně nad tím, jakou odolnost mají samotné displeje telefonů (které se pohybují mezi 6H a 7H). Mezi další vlastnosti tohoto skla patří úprava proti roztříštění, speciálně upravený povrch pro co nejhladší pohyb prstů a především skvěla čitelnost díky nulovému zkreslení obrazu. Podle výrobce jsou tato ochranná skla vyráběna těmi nejmodernějšími technologiemi, aby nabídly tu nejlepší možnou službu. Ať už se jedná o použití speciálního lepidla, nebo konstrukce, která zabraňuje vytváření a rozšiřování bublin. Tvrzené sklo je vyrobené ze skleněných plátů, které pochází z Japonska, finální výroba je provedena v Číně.

Obsah balení

Balení ochranného skla je vesměs standardní, možná jen o něco větší, než jsme u podobných produktů zvyklí. Na obalu najdete informace popsané výše, plus něco málo navíc. Samozřejmostí je také přítomnost značky a označení výrobní řady. Uvnitř krabičky najdeme ještě jeden plastový obal, který chrání černou obálku uprostřed. V této obálce jsou pak všechny věci, které k aplikaci ochranného skla budete potřebovat. Tedy sklo samotné, dva hadříky (vlhký a suchý) a lepící pásky na odstranění zbytkového prachu a jiných cizích částic. Vše je zabaleno důkladně a pokud se s balením nebude zacházet extrémně agresivně, tak je obsah v podstatě nezničitelný.

Aplikace

Aplikace je vesměs stejná, jako u všech podobných produktů. Displej si tedy očistíte nejdříve vlhkým hadříkem, poté tím suchým do absolutní čistoty. Pokud na displeji zůstane ještě nějaké smítko, právě kvůli nim jsou v balení speciální samolepky, které dokáží z displeje odlepit vše, co tam být nemá. Příjemným překvapením je fakt, že samolepky v tomto balení jsou asi nejkvalitnější, co jsem zatím používal. Po aplikaci nezanechávají na displeji žádnou stopu (například po lepidle). Po kompletním vyčištění je tedy možné nalepit ochranné sklo, které je samo o sobě chráněné slídovým obalem.

Resumé

Ochranné sklo je poměrně úzké a na displeji iPhonu 7 sedí jen tak tak. Okraje jsou odkryté, to je u těchto typů skel běžné, je ale třeba sklo nalepit opravdu přesně, jinak se mohou objevit milimetrové nepřesnosti. Hrany jsou logicky znatelné, ale nejsou ostré vůči prstům, ovládání tak sklo nijak zásadně nepřekáží. Okrajová gesta fungují bez problému. Sklo na telefonu sedí tak, jak má. Pokud vám nebude vadit šířka, tak bych s jeho použitím neměl vesměs žádný problém. Jediný případný nedostatek je rychlost, s jakou se sklo upatlá. To je ovšem problém naprosté většiny ochranných skel, pomůže jednoduché otření o triko/mikinu/kalhoty. Výřez pro Home Button je dobře provedení a sklo tak nebrání jeho použití. Co se výdrže týče, budu důvěřovat výrobci o tvrdosti H9. Nástroje na přesné testování odolnosti nemám, tudíž ukáže až praxe. Na konec bych jen poznamenal jednu věc k fotografiím, na kterých je vidět, jak sklo pořádně nedosedá ve spodních rozích. To je způsobené nepatrným prohnutím spodních rohů, ke kterým došlo během opětovné instalace. Po té první sklo drželo skvěle, bylo ovšem lehce nakřivo, proto jsem to tak nefotil a pokusil se to „opravit“. Třeba se to časem srovná… :(

  • Ochranné sklo hoco. Gost  Prodigee Treasure si můžete zakoupit na e-shopu iPouzdro.cz nebo přímo v pražské prodejně iPouzdro.cz – Vyšehradská 27, Praha 2
iPouzdro prodejna
hoco. Shield FB

Související články

Dnes nejčtenější

.