Zavřít reklamu

Apple se minulý rok konečně odhodlal a nové iPhony 7 a 7 Plus jsou voděodolné, konkrétně se chlubí certifikací IP67. Podle The Korea Herald se voděodolnosti dočkáme i letos v novém iPhonu 8/7s, který ale nabídne ještě lepší stupeň krytí, konkrétně IP68. Stejnou certifikací v současné době disponují i telefony Galaxy S7 od Samsungu a chystaný Galaxy S8 by ji měl podle dosavadních informací nabídnout také.

Co přesně stupeň krytí IP86 znamená? Číslo „6“ označuje stupeň odolnosti vůči prachu, konkrétně nám říká, že je zařízení „úplně odolné.“ Číslo „8“ pak prozrazuje, že je zařízení schopno nepřetržitého potopení do vody za podmínek, které určí jeho výrobce. iPhone 7 i 7 Plus by měl podle stupně krytí vydržet v hloubce 1,5 metru až půl hodiny. Letošní iPhone by tudíž měl být ještě odolnější. Jak přesně, to se ale dozvíme až od samotného Applu.

Je ale dost pravděpodobné, že stejně jako u iPhonu 7, ani u iPhonu 8/7s nebude Apple na voděodolnost poskytovat záruku. Důvod je přitom prostý. V případě reklamace totiž společnost nemůže nijak ověřit, jak dlouho a v jaké hloubce byl telefon pod vodou. Zákazník by tak mohl tvrdit, že splnil podmínky certifikace, ale ve skutečnosti by byl telefon ve větší hloubce nebo delší dobu pod vodou.

iPhone 7 waterproof FB

Související články

Dnes nejčtenější

.