Zavřít reklamu

Obal od UAG používám dlouhé roky a právě díky němu můj telefon přežil to, co by jinak nepřežil. Když jsem viděl, že můj mechanik má stejný obal a to je člověk, kterému telefon asi desetkrát za den spadne v dílně na zem nebo ještě lépe někam na kusy plechu nebo součástí motoru, věděl jsem, že je UAG skutečně tím nejlepším, čím můžete telefon chránit bez toho, aniž byste byli jakkoli omezováni v jeho použití. UAG nyní přichází jednak s klasickou řadou pro iPhone 7, ale také s prémiovým obalem z kůže a kovu, pro ještě dokonalejší ochranu. Pojďme se na ně podívat.

Jedná se o odolné pouzdro, které splňuje vojenské drop-normy MIL STD 810G 516.6, které musí splňovat veškeré ochranné vybavení pro armádu USA. Obal tvoří kombinace tvrzeného plastu a gumy, díky čemuž s ním přežije telefon skutečně jakýkoli běžný pád, což jsem si osobně otestoval. Okraj přesahuje displej o zhruba dva až tři milimetry, aby nehrozilo jeho poškrábání v případě, kdy telefon spadne displejem na zem. Pokud chcete ochranu v momentě, kdy spadne telefon displejem na nějaký ten kámen, pak musíte sáhnout například po UAG Folio Case, jehož recenzi si můžete přečíst přímo zde. Klasický UAG obal v dnešní recenzi totiž nemá kryt na displej, ovšem díky tomu je zase výrazně lehčí, kompaktnější a na to, že dokáže telefon ochránit skutečně při drtivé většině pádů do dvou metrů výšky, je extrémně lehký a na rozdíl od spousty jiných řešení, nezmění iPhone v neohrabanou cihlu.

Nasazení krytu je velmi snadné a probíhá pomocí známého nacvaknutí. Celý obal je tedy z jednoho kusu a je skutečně velmi kompaktní. K dispozici je navíc celá řada barev s tím, že v recenzi se bavíme o průhledné variantě. K tlačítkům máte přístup přes gumové krytky, které mají úpravu proti klouzání a přepínání hlasitosti nebo mačkání je skutečně velmi snadné. Samozřejmostí je přístup ke všem portům, stejně jako k reproduktoru a mikrofonu. Otvor na fotoaparát a blesk je dostatečně velký a navíc jej obklopuje černá matná barva, stejně jako tomu je u slunečních clon u DSLR. Fotografie tedy obalem nijak neznehodnotíte a naopak je můžete ještě mírně vylepšit, protože obal skutečně funguje jako clona. Navíc výřez je dostatečně velký, takže obal sedí jak na iPhone 6/6s, tak i na iPhone 7.

UAG je obal se kterým mám roky zkušenost a dám za něj kdykoli ruku do ohně, protože se jedná o skutečně kvalitní obal, který telefon dokáže ochránit prakticky před vším, až na přímý náraz do displeje. Ideální je kombinovat jej s ochrannou fólií nějaké z prémiových značek a poté se již nemusíte bát téměř ničeho. Obal je díky svému designu navíc určen nejen na momenty, kdy jdete na downhill bike nebo sk8, ale můžete jej používat stejně jako já jako běžný obal na denní nošení a z telefonu jej nesundávat. Přitom i když telefon vyndáte někde ve společnosti, nebudete vypadat jako outdoorový blázen.

  • Obaly UAG si můžete zakoupit ve variantách Plasma Ice ClearPathfinder Black na e-shopu iPouzdro.cz nebo přímo v pražské prodejně iPouzdro.cz – Vyšehradská 27, Praha 2

UAG Monarch Premium Line Graphite: to nejlepší do čeho můžete telefon obalit
Dostáváme se na vrchol pomyslné pyramidy v ochraně od UAG. Pokud se vám předchozí obal líbil, ale říkali jste si, že by to šlo ještě o trošku lépe, tak tady je reakce na vaše myšlenky. UAG Monarch Premium Line je totiž tím nejlepším, do čeho můžete svůj telefon obalit v případě značky UAG. Obal stále splňuje to, že nijak extrémně nezvětšuje samotný telefon a ten je tak stále malý, ale v obalu také extrémně odolný. Zatímco předchozí obal splňoval vojenské normy MIL STD 810G 516.6, které musí splňovat veškeré ochranné vybavení pro armádu USA, tento obal nároky americké armády na drop testy dvojnásobně převyšuje.

Obal je svým designem velmi podobný ostatním UAG obalům, ovšem liší se gumovými postranicemi, díky kterým se ještě lépe drží v ruce a to například i v rukavicích nebo když máte naopak kluzké a zpocené ruce. Obal je tvořen kombinací slitiny kovů, kůže a dalších vrstev. Odolnost krytu je zde tedy na té nejvyšší možné úrovni a přesto si telefon stále zachovává veškerou funkčnost, nemusíte nic otevírat nebo oddělávat a přitom můžete používat jeho port, displej a veškerá tlačítka pro ovládání. Samozřejmě i u UAG Monarch, stejně jako u předchozích, platí, že není chráněn displej a tak jej doporučuji používat v kombinaci s ochrannou fólií nebo tvrzeným sklem.

Obal je díky velkému výřezu na fotoaparát vhodný jak pro iPhone 6 a iPhone 6s, tak také pro iPhone 7. Na všech těchto telefonech dokonale drží a chrání je na 100%. Pokud chcete maximální ochranu a jste ochotni si za ni trochu připlatit o něco více, než za plastové UAG obaly, pak není nad čím přemýšlet. Navíc obal působí díky použitým materiálům i na první pohled výrazně luxusněji než plastové obaly.

  • Luxusnější obal UAG Monarch Premium Line Graphite si můžete zakoupit na e-shopu iPouzdro.cz nebo přímo v pražské prodejně iPouzdro.cz – Vyšehradská 27, Praha 2
iPouzdro prodejna

Související články

Dnes nejčtenější