Kancelář okresního návladního na Manhattanu má mezi důkazním materiálem 423 zařízení od Applu, do kterých není možné se dostat. Jedná se o iOS zařízení s iOS 8 a novějším. Nejčastějším modelem je iPhone 6, který je zde v zastoupení 166 kusů. Informoval o tom web Fortune. iPhone 6 Plus je v seznamu zařízení zastoupen v počtu 66 kusů, iPhone 6s pak v počtu 63 kusů.
Mohlo by vás zajímat

Většina přítomných iPhonů byla vyrobena v posledních dvou letech, iPhone 4s je v seznamu pouze jeden. Dále se zde nachází 30 neprolomených iPadů, jejichž modely ale nejsou nijak blíže specifikovány. 36% zařízení bylo zabaveno v případech kriminální činnosti, týkající se elektronických zločinů a krádeže identity. 24% zařízení je spojeno s drogovou kriminalitou, menší počet přístrojů pak souvisí s případy přepadení, vražd, nebo sexuálních zločinů.

V září 2015 bylo v kanceláři 100 neprolomitelných iOS zařízení. K nevysvětlitelnému nárůstu došlo mezi listopadem a prosincem loňského roku. iOS 8, 9 a 10 nabízí šifrování „full-disk“, což každému včetně Applu takřka znemožňuje přístup k datům na zařízení bez zadání hesla majitele. U zařízení s Touch ID je situace ještě komplikovanější – oficiálně může být dotyčný požádán, aby své zařízení touto cestou odemkl, na tento krok ale existuje jen omezená doba, a fyzické prolomení může narazit na právní překážky.
Mohlo by vás zajímat


Návladní Cyrus Vance proslul jako kritik politiky šifrování společnosti Apple. Zatímco Apple razí názor, že všichni mají právo na své soukromí, a že silné šifrování pomáhá v boji nejen proti hackerům, ale i proti státnímu dozoru, Vance si stěžoval, že se jedná o marketingový trik a zásah do legitimního vyšetřování. Právní zástupce vyzval americký kongres, aby uzákonil dešifrování na požádání. Návrhy na vytváření nejrůznějších „zadních vrátek“ při tvorbě příslušného hardwaru i softwaru byly prozatím smeteny ze stolu.

Zdroj: AppleInsider.com