Zavřít reklamu

Včera vydaný iOS 10 přináší spoustu novinek. Jednou z těch nejužitečnějších je jistě funkce Probudit zvednutím neboli Raise to wake. Bohužel nový systém přináší i jednu obrovskou nevýhodu, a to konec klasickému Odemkněte přejetím neboli Slide to unlock. V iOS 10 je tak nutné pro odemknutí zařízení stisknout domovské tlačítko, což je mnohdy neuvěřitelně otravné, obzvlášťe když máte nastavené Touch ID a byli jste zvyklí jen přiložit prst.

Naštěstí Apple do nastavení iOS 10 přidal volbu, která omezí zbytečné klikání na Home Button. Stačí jen na svém iPhonu nebo iPadu otevřít Nastavení –> Obecné –> Zpřístupnění –> Tlačítko plochy a zde zapnout volbu Aktivovat přiložením prstu. Nyní, když rozsvítíte své zařízení, stačí jen přiložit prst na Touch ID a jste v systému.

V kombinaci s funkcí Probudit zvednutím tak můžete svůj iPhone 6s, 6s Plus nebo iPhone SE (jen na těch Raise to wake funguje) odemknout, aniž byste zmáčkli jediné tlačítko. Stačí jen telefonu zvednout směrem nahoru, jak můžete vidět na této animaci, poté jen přiložit prst na tlačítko plochy a máte odemknuto.

Bohužel na zařízeních bez Touch ID (iPhone 5, iPad mini 2, iPad 4. generace, iPad Air 1, iPod touch 6. generace), které nový iOS 10 podporují, volbu „Aktivovat přiložením prstu“ v Nastavení nenaleznete. Na těchto zařízeních je tak nadále nutné mačkat tlačítko plochy, abyste se dostali na obrazovku s kódem nebo prostě do systému, pokud kód nemáte nasatvený.

iPhone 6s Touch ID home button FB

Související články

Dnes nejčtenější

.