Zavřít reklamu

evutec icon

Popravdě řečeno, osobně upřednostňuji především minimalistické průhledné obaly, které nenaruší krásný design iPhonů, a také ho ochrání před poškrábáním. Přesto však tyto obaly mají velkou nevýhodu – nedokáží příliš ochránit iPhone před nechtěným pádem. Mnoho uživatelů raději ochrání svůj iPhone i za cenu, že se pořídí nějaký neprůhledný, ale odolný obal. Jeden takový se nám tentokrát dostal do ruky, a my máme tu čest recenzovat kryt Evutec Karbon SP Osprey, který dokáže iPhone ochránit i v případě nechtěného pádu a zároveň na iPhonu 5/5S/ SE vypadá skutečně velice dobře.

Obal na první pohled není až tak silný, ale i přesto je odolný díky speciálnímu rámečku, který je umístěn okolo hran samotného Evutec Karbon SP Osprey. Už na první pohled jsou hrany velice odolné. Evutec Karbon SP Osprey je tedy dvoudílný kryt, kdy vnější 0,7mm část obsahuje DuPont Kevlarové vlákno, vnitřní 1,3mm část ochrání perfektně záda samotného iPhonu.

evutec 5

Design je skutečně velice pěkný – celočerný design doplňují jakési malinké šedé čtverce. Na spodní části zad samotného Evutec Karbon SP Osprey můžeme vidět logo společnosti Evutec. Společnost je známa především díky speciálnímu pětivrstvému nátěru, který je velice odolný proti poškrabání, to je jeden z nejdůležitějších prvků všech obalů od Evutecu.

evutec 2

Velká výhoda je, že je chráněna i dolní strana iPhonu, kde se nachází 3,5mm konektor pro sluchátka, Lightning konektor a také otvory pro samotný reproduktor. V Evutec Karbon SP Osprey jsou na dolní straně díry pro všechny konektory/reproduktory, tudíž se nebudete muset kvůli obalu nijak omezovat. Chráněna jsou samozřejmě i všechna postranní tlačítka, kromě přepínače pro tichý/hlasitý režim, pro které je v obalu výřez, tudíž k přepínači máte stále přístup. Přesto má obal jednu nevýhodu – obal je v místech, kde jsou tlačítka chráněna opravdu tvrdý. Nejvíce tvrdé je však tlačítko „Power Buttonu“, tudíž je větší problém například telefon odemknout a musíte vynaložit více síly. Přesto si myslím, že se tlačítka po několika dnech používání “ochodí” a již nebude tak těžké je zmáčknout.

evutec 4

Obal Evutec Karbon SP Osprey je velice lehký a bez problému se na iPhone nasazuje. Velkou výhodu také vidím v tom, že obal neklouže z ruky a do ruky vás nebudou v případě iPhonu 5S řezat hrany telefonu. Evutec Karbon SP Osprey dokonce přesahuje trochu přes hrany a tím dokáže částečně ochránit iPhone před přímým pádem na displej samotného telefonu. Na našem iPhonu máme ochranné sklo a Evutec Karbon SP Osprey přesto skvěle na iPhone padl.

Resumé

Obal Evutec Karbon SP Osprey vypadá skutečně velice elegantně. Obrovskou výhodou je postranní “rámeček,” který ochrání iPhone před nechtěným pádem například na roh telefonu. Mnoho obalů, které iPhone ochrání jsou velice silné, výhodu vidím především ve velmi malé tloušťce. Evutec Karbon SP Osprey se velice příjemně drží a z ruky neklouže. Speciální pětivrstvý nátěr je velice odolný proti poškrabání, tudíž se vám obal jen tak nepoškodí. K samotnému iPhonu skutečně dokonale přilne. Menší nevýhodou může být počáteční tuhost tlačítek, které by se ale měly po několika dnech používání “ochodit” a neměl by být poté žádný problém. Pokud vás nezaujal design tohoto konkrétního modelu, na stránkách iPoudzro.cz naleznete kompletní nabídku obalů Evutec.

  • Obal Evutec Karbon SP Osprey si můžete zakoupit na e-shopu iPouzdro.cz nebo přímo v pražské prodejně iPouzdro.cz – Vyšehradská 27, Praha 2
iPouzdro
evutec 6
evutec 3
evutec 1

Dnes nejčtenější

.