Zavřít reklamu

Diskuze k článku

Zpět na článek

  má niekto skúsenosti aj s Harman Kardon Soundsticks III alebo Wireless? aký je medzi nimi rozdiel okrem ceny? sú to už len výbehové modely? je lepšie mať tie reproduktory vo vnútri alebo osobitne? a hlavne ma zaujíma prepojenie s Apple TV 4

  Harman Kardon Soundsticks III podle mě hrají o poznání lépe než Aura přestože stojí méně než polovinu. Aura hraje pokud ji porovnám se soundbary Bose nebo Marshall, který stojí taky kolem 10tis mnohem lépe, skoro se ji nedá nic vytknout, mě ale chybí ty dva satelity.

  Soundsticks jsou na poslech hudby mnohem lepší, ale záleží na tom co preferuješ. Navíc jsou za skvělou cenu a jsou i výborným designovym doplňkem k macbooku.

  Nicméně musíš zvážit kam je chceš umístit, do kanceláře, kde je dlažba je to optimální volba.
  Do obýváku kde je pohovka, křesla a koberce se k ozvučení nehodí, nemají na to dostatečný výkon.

  Na filmy se mi nejvíce osvědčil set Genius 5.1 který mám zapojený přes stereo downmix a o rozmixivání prostorového zvuku se stará přímo subwoofer. Je to mnohem realističtější prostorový zvuk, i když koukám na film pouze se stereo stopou, než když stáhnu film s AC3 zvukem nebo pustím DVD s AC3 a set repro k HTPC připojím přes tři jacky a zprovozním AC3. Nevýhoda AC3 je, že většina dialogů je slyšet jen z centr reproduktoru a satelity jsou většinu scén zcela zticha, výsledkem je místo prostorového zvuku zcela plochý a nudný zážitek.

  Proto upřednostňuji stereo a downmix subwooferem, který si s tím poradí mnohem lépe a navíc dokáže vykouzlit prostorový efekt i u filmů, které mají jen stereo stopu.

  Koukam ze cesky verze vyrobku sou tradicne sizeny. Na anglickych, americkych aj strankach je aura zobrazena s optickym vstupem ale pro cechoslovaky by to asi bylo uz moc dobry. at si to narvou do……

Vložte vlastní komentář

celý text