Zavřít reklamu

Diskuze k článku

Zpět na článek

  Čekal jsem, že jak se bude blížit vydání Apple Watch, tak se třeba ještě něco objeví, co by mne přesvědčilo, že hodinky od Apple mají hlubší smysl, než jen ten, že to jsou hodinky od Apple. Proto jsem s nadšením rozklikl nadpis tohoto článku a doufal…

  …bohužel zase nic. Super černá barva opravdu není to, co by můj pohled na Apple Watch, jako na naprosto zbytečné zařízení jakkoli změnilo!

  Naopak ja si myslim, tieto hodinky budu skvele. Su plnohodnotným fitnes testerom dokonca aj s detekciou repu bez hrudného pasu. Su velmi pekne a su prepojené s iphone. Po výmene remienka mam zase elegantne ci busines hodinky. Nech si vraví kazdy co chce u konkurencie nic podobne nieje. A ani Motorola za tu cene neponúka toho vela a uz vôbec nie hodnotu, precíznosť a tak kvalitne spracovanie ako ma Apple. Ja sa uz nane velmi teším.

  camborne

  asi mne nechápeš, já nevidím přínos v „chytrých“ hodinkách obecně – ne jen u Apple Watch. Nevidím jediný přínos, proč bych je měl pořídit a sundat z ruky proto své „švýcary“.

  Jako měřič tepu? – drahé
  Jako ukazatel času? – nesmysl
  Na posílání smajlíků – kravina
  Na zobrazení anotací? – možná, ale za mne nesmysl

  K tomu chabá výdrž baterie, nutnost párovat s iPhone, nepěkný design…

  Máš pravdu, že v daném segmentu budou A.W. asi super, ale za mne nevidím důvod do tohoto segmentu nákupem zařízení vůbec vstoupit.

  Jak už jsem psal, kdyby přinesly funkce o kterých se spekulovalo v souvislosti s monitorováním zdravotních funkcí za celý den, kvality spánku v noci …pak ano, pak by to byl pro mne důvod k pořízení (ikdyž bych jistě radeji preferoval formu jen náramku, který bych mohl dát na ruku s mými současnými hodinkami), ale pokud Apple dnes netají nějakou zásadní funkcionalitu, nemají pro mne A.W. naprsoto žádný význam (alespoň ne v první generaci. Věřím, že tak 3tí, 4tá generace už bude o něčem jiném).

  Súhlasím s Jarysom, síce nemám své „švýcary“, no itak nevidím dôvod, láka ma si ich maximálne skúsiť a už sa mi aj celkom páčia a možno časom s ďalšími generáciami, prípadne pri reálnom vyskúšaní zmením názor, avšak zatiaľ nevidím taktiež žiaden prínos v podobných hodinkách, ktovie, možno časom…

  Já souhlasím s Cambornem. První opravdu povedené a použitelné chytré hodinky. Ano sice má mnoho podobných funkcí jako konkurence, ale celkově na notifikace, sport, komunikaci je kladen mnohem větší důraz ( nemyslím marketing) a vše působí kvalitním dojmem.
  Namítnu, že iPhone nemá vodotěsnost, nadprůměrné (papírové) specifikace, 500 ppi, 20 megapixelů a ani rekordní výdrž, přesto ho všichni kupují, včetně mě. Proč? Právě ta kvalita a radost ze všech funkcí je zásadní. U hodinek to je podobné, takovou preciznost u Android Wear nenajdete. U Samsungu zase nenajdete elegantní design.

  Cermb0

  vysvětli mi prosím, proč bych si měl JAKÉKOLI chytré hodinky pořídit a jaký je jejich přínos, jaké funkce jsou ty, ze kterých budu mít tebou zmíněnou radost.

  Nebavme se o kvalitě zpracování (o té u Apple nepochybuji), nebavme se ani o parametrech výkonu (ppi, megapielech atd.), ale bavme se o smyslu vůbec mít na ruce takovou věc.

  Můj názor je zatím takový, že prodeje budou vysoké ale ne z důvodu, že se jedná o praktickou věc s širokým využitím, ale jen proto, že to je od Apple, je to cool a protože marketing.

  ..jen ještě taková modelová situace:

  jedeš autem a přijde Ti e-mail/SMS a telefon máš v kapse. Většina lidí na to kašle a jede dál (pokud nejede z Prahy do Brna) a přečte si o co jde, až zastaví.

  Teď ta samá situace s Apple Watch. Upomínka přijde na hodinky a přirozená reakce je, že ztrácíš koncentraci na řízení a mžouráš na display 2x2cm svých hodinek – horší případy budou ještě ti, co budou druhou rukou na hodinkách kroutit kolečkem a řešit další funkci e-mailu/SMS…

  Nic bezpečného to určitě nebude! Doufám, že brzy vyjde zákon o zákazu řízení s chytrými hodinkami na ruce.
  To jsou ty funkce, ze kterých budou mít lidi radost?

  Pro Jaryse.Ano možná to je přebytečná blbost ale nebyl/není to v tom případě i tablet ( iPad?) Proč by měl majitel iPhone 6 Plus kupovat iPad Air když to jsou ty samé funkce jen roztáhnuté na větší velikost?
  Podobný princip, proč platit za další podobné zařízení? Protože je šikovné. Jen Apple Watch jsou více osobní. Já sám venku samozřejmě používám iPhone a doma na něj téměř nesáhnu a vše vykonávám na iPadu, když se nejedná o práci mám ho i mnohem raději než počítač.
  Teď k Apple Watch. Lidé si zvykli spoléhat na telefon, přestali nosit hodinky ( ne že bych se divil), ale telefon se vybije nebo ho zapomeneš a nemáš pojem o ničem. Hromada zobrazení času je cool ale přiznejme si, mnohdy je zápěstí mnohem lepší, šikovnější a jednoduší místo. Nejen na čas. Jdeš někam, spěcháš nebo něco děláš a můžeš se podívat kdo ti volá ( jak moc je to urgentní, případně odmítnout), to samé zprávy, email, kalendář, připomínka.. Já osobně nesnáším vibrace u telefonu a opravdu jsou chvíle kdy je potřeba zapnout tichý režim ale díky Apple Watch můžeš mít lepší přehled o tom co můžeš zatím ignorovat a naopak co je hned potřeba vyřídit ( vyndavat telefon je mnohdy opravdu pro společnost rušivé a nevhodné).Apple Watch elegantně poklepou na zápěstí.
  To samé sport, na osobní statistiky jsou hodinky mnohem lepší notifikátor.
  Já osobně mám pocit že notifikace a „rychlé zkouknutí situace“ je přes hodinky moc dobrá věc, stejně jako maličkosti typu ovládání fotoaparátu či muziky v iPhone..“tichý“ budík, pro mne celkem vlastnost k nezaplacení.
  K tomu řízení. Mrknout se o co jde není takový problém, horší je to s reagováním (něco jako psát při řízení SMSly na telefonu)… přes SIRI můžeš přeci patřičně reagovat hlasem.. Nebo nemusíš nic..

  Jarys, Cermb0, camborne …. nie dizajn, notifikacie, snímač tepu, siri, smajliky a neviem ešte čo, pre tieto veci si ľudia nebudú kupovať apple watch. Keby len kôli tomu by si mali ľudia kupit AW tak by apple ani tie hodinky nepredstavil mozno za par 2-3 roky keby mal dotiahnuté monitorovanie životných funkcií tak možno, ale zamyslite sa keď apple predstavil A.W. tak spolu snou predstavil apple pay.. a preto si ludia kupia AW. ziadny telefon žiadna kreditná karta ale appl watch. ked sa AW sparuje s iphonou tak potom môžete platit aj ked sa iPhone vybije :-) preto si kúpim A.W. :-)

  Swo.R ano Apple Pay je paráda, Watch je vlastně cesta k Apple Pay pro majitele iPhone 5 a 5S ale problém je ta podpora.. Funkce je to opravdu pěkná, hezky prezentovaná ale v Evropě je to jen pohádka. Zaslechl jsem něco, že během tohoto roku bude i Evropa podporovaná, otázkou je co naše země.. Snad brzy.
  Jinak v NFC v hodinkách vidím velkou budoucnost, stejně tak v aplikacích pro Apple Watch.

  apple spolupracuje na Apple pay s Visa a master card .. priamo s výrobcami kariet, naše banky stým nemajú nič dočinenia takže nevidím problém prečo by do konca roka nemohlo fungovat apple pay aspon na takej urovni ako bezkontaktná platba kreditnou kartou jedine čo to chce je upgrade platobných terminálov .. apple pay funguje tiez ako platobna služba cez cez internet tam by to mohlo byt oveľa skor :-)

  sWo.R: Ja u sebe nosim pouze malej chip na misto platebni karty, proste nemam v kapse ani penezenku, mockrat uz sem jel od pumpy k pumpe podotykam v Praze ne po vesnicich a hledal kde zaplatim bezdotykem… Takze fakt nemam strach ze se „doziju“ moznost platit apple zariznim, pominuli moznost na nej nalepit ten zmineny chip :-D

  Pro mě zatím nepadl žádný pádný argument, proč vyměnit své mechanické primky za něco takového… :-)

  Kdybych chtěl „chytré“ hodinky, tak maximum je Garmin Fenix.

  Cermb0

  Ty jo, srovnání s iPadem asi není úplně na místě. iPad používám velmi často, a to hlavně z důvodu jeho velkého displaye, protože se mi na něm konzumuje obsah pohodlněji, než na iPhonu a na některé věci je iPad vysloveně lepší, než iPhone.

  U A.W. To bude ve většině operací jen náhražka za plnohodnotné funkce telefonu. Příklad: hodinky Ti zobrazí upomínku, což je praktické, ale pokud ji budeš chtít třeba přesunout na jiný termín nebo rozšířit o další info, už to na hodinkách kolečkem budeš dělat obtížně a raději sáhneš pro telefon. Prostě jako oznamovací centrum fajn, ale jakmile to bude vyžadovat nějakou další akci, než jen vzít text na vědomí, budeš sahat po telefonu (Siri v našich končinách je zatím na hov.. a i tak si představ, jak budeme mluvit do hodinek…). Osobně se považuji za velmi vytíženého člověka v businessu, ale opravdu nepociťují potřebu být o každém prdu informovaný okamžitě na hodinkách – nehledě na to, že při obchodní schůzce mám většinou ruce na stole a na mé hodinky další účastníci schůzky vidí, tak si umím představit, že zobrazení některých informaci na hodinkách v tu chvíli nebude ani vhodné.

  Tebou popisované další funkce jsou určitě super, ale naráží to na chabou kapacitu baterie – takže v praxi nepoužitelné.

  Jediné co je fajn je rychlá platba hodinkami, ale to už se dá řešit i dnes samolepkou s čipem, takže taky žádná extra revoluce.

  Prostě nevidím jediný důvod si A.W. pořídit teď – možná za pár let 3tí nebo 4tou generaci.

  Jarys jak jsem řekl, Apple Watch nelze s iPadem porovnávat, ale obě zařízení nějakým způsobem doplňují, rozšiřují nebo upravují funkce iPhone. U iPadu je kouzlem velký displej ( konzumace obsahu) u Apple Watch zase rychlý, stručný a jednoduchý přehled.. Mnoho užitečných úkonú lze vykonat ze zápěstí v tom je to kouzlo.

  Cermb0

  S tím úplně nesouhlasím. iPad nerozšiřuje funkce iPhone. iPad je samostatné plnohodnotné zařízení a bez iPhone se obejde – znám několik lidí, kteří mají od Apple jen iPad.

  Nicméně chápu, co tvou myšlenkou chceš říct a jak jsem psal, nemám nic proti tomu, jen to prostě zatím naráží na hranice možností současných technologií – zejména baterie.

  Osobně by se mi moc líbilo, kdybych měl na ruce non-stop monitoring tepové frekvence a analyzátor kvality spánku + bych mohl na sport odložit iPhone a třeba RunKeeper spustit na hodinkách. Jenže to dnes možné není a ještě pár let možné nebude :(

  Ale co víc kromě většího displeje iPad nabízí? Tak jsem to myslel.. iPad sice může fungovat bez iPhonu ale říká se mu roztáhnutý iPhone, stejně tak Apple Watch se říká zmenšený iPhone. Já jsem fanouškem všech 3 zařízení.
  Ta baterie je trošku problém, Apple holt upřednostňuje displej a výkon.. Kéž by to mělo solární článek, kdyby to nenabíjelo, alespoň by to mohlo prodloužit výdrž.
  Nicméně se mi nechce věřit, že by za tolik peněz nešlo udělat kvalitní baterii.. Nicméně chytré hodinky ( narozdíl od brýlí) jsou podle mě budoucnost.

  Tak po tom co jsem pecetl par clanku tak to vypada ze jsem se mejlil a platit s jabkem asi pujde v dohledne dobe…

  Hodinky nenosim vlastne jsem je prestal nosit na ruce s prvnim telefonem co vydrzel cely den nabity. Paradoxne dneska me iphone nevydrzi ani do vecere, ale taknejak ta doba je jinde a neustale nekde dotloukam % baterky abych vydrzel do doby nez zalehnu do postele. Kazdopdne si myslim, ze apple hodinky bude velkej prodejni trhak a pokud budu mit volne prostredky tak si je taky poridim a nebude to z dovodu potrebovat je ale chtit je :-)

Vložte vlastní komentář

celý text