Zavřít reklamu

Diskuze k článku

Zpět na článek

  Kanibalizacia iPadov… Toto je trochu mimo temu, vcera som ,,odpadol“, ked som videl, ako s iPhonom naraba 21 mesacny chlapec, ako rozozna ikony, listuje vo foto albume, otvara fotky alebo pusta rozpravky z youtube, ,,jak pan“. :) Neuveritelne nieco, tipujem, ze som v jeho veku tak neovladal kyblik s lopatkou… :)

  Moje krstňa má 26 mesiacov a rovnako nemá problém, už si aj iPad vezme a pýta si odblok (TouchID) a následne browsuje všetko od hier k fotkám, foťáku až po youtube, v poslednej dobe najradšej hrá GTA:SA a kradne autíčka :) :D

  To uz dneska je pomalu norma nejdriv zuby, pak iphone/ipad, pak chodit a pak mluvit. Zajmavy je ze mimina chteji iOS (testoval jsem to na vzorku 20 deti v okoli mladsich 10ti let) a jen jedno sahlo nejdriv po samsungu ostatni nejdriv iphone nebo ipad. U nas leti opice s matematikou, ptactvo (ty co jezdi tema autickama nejvic) a pak auta tusim asphalt 8

  V 2 letech umí ovládat počítače, televize, tablety, telefony ale v 10 letech neví co to je šroub.
  Rodiče mají ve zvyku dětem strčit do ruky tablet na půl dne, ale hlavně že neotravuje mají klid. A pak se divíme nad existencí generace Z, když nedělají od narození pomalu nic jiného než zírání do mobilu.
  Osobně dám přednost tomu si s nemluvnětem povídat a hrát s kostičkami, nejlepší by bylo, aby se elektronice vyhýbali obloukem do 6 let.

  Nejlepší je rozhodně kombinace obojího, čekat do 6let než se dítě „seznámí“ s elektronikou která nás obklopuje čím dál více nemá logiku.

  iJa: Můj syn (dnes přesně 2 roky) přichází do styku s tabletem od narození. Zpočátku jen pohádky, od cca 18. Měsíců hry a skládačky. Dnes je zručnější lépe než polovina naší rodiny :-).

  Cermb0: pravděpodobně ještě nemáš děti, nebo jsi velmi striktní rodič. Protože to, co jsem napsal o mém synovi není vše: šroub a nářadí ovládá stejně jako tablet (iPad má radši než Galaxy tab :-). Rozhodně si radši hraje s dětskou kuchyňkou, s míčem a strašně rád si „čte“ skutečné knížky. Takže není veškerý čas na tabletu, naopak.
  Nemyslím, že bych ho v tom měl omezovat, až vyroste, tak se bez toho neobejde v normálním životě, aniž by byl outsiderem. Naše děti to budou brát jako absoulutní samozřejmost.

  Jinak tématu: miluju statistiku a takovéto články. Dá se z toho hodně zajímavého vyčíst – rád se v tom šťourám a často je i vytvářím.
  Díky Jaromíre a jen tak dál!

Vložte vlastní komentář

celý text

Související články

Dnes nejčtenější