iOS 8 obsahuje soubory pro Českou a Slovenskou SIRI!

SiriJednomu z našich čtenářů se podařilo objevit v poslední verzi iOS 8.1.2 soubory Localizable.strings, které jasně ukazují na příkazy pro komunikaci mezi uživatelem a digitální asistentkou Siri. Na tom by nebylo nic příliš zvláštního, protože tyto soubory skutečně slouží pro komunikaci mezi uživatelem a Siri, vtip je však v tom, že jsou tyto soubory v různých jazycích, které doposud Siri oficiálně neovládá. Soubory v nejnovější verzi iOS 8.1.2 jsou však v Češtině, Slovenštině, Polštině a mnoha dalších jazycích!

Jedná se tak o jeden z největších důkazů toho, že Apple skutečně pracuje na Siri v Češtině a Slovenštině a vzhledem k tomu, že jsou tyto soubory součástí iOS 8.1.2, je dost dobře možné, že se plnohodnotné České a Slovenské Siri dočkáme již v iOS 9. O Siri v Češtině a Slovenštině se mluví již poměrně dlouho a nyní se možná konečně dočkáme, minimálně důkazy se již objevily v iOS 8.1.2 a souborech Localizable.strings. Uvidíme tedy, kdy iOS nabídne Siri také pro našince. Ještě jednou děkujeme našemu čtenáři Martinovi Srncovi!

 

LsA


CZECH-SIRI


iOS-8.2-Siri


iOS-SIRI-CZECH

|
14
Leitz

Diskuze

  Už jsem to tu psal dříve, před několika lety jsem byl napojený na firmu, která se zabývala Voice Recognition a to, že Siri zatím neumí česky rozhodně není velikostí trhu, nýbrž komplikovaností naší řečí oproti jiným jazykům. Je to o slkladbě slabik ve slovech, intonaci a dalších faktorech, které dělají češtinu, slovenštinu několika násobně hůře rozpoznávatelnou, než třeba angličtinu. Pokud se toto Apple podaří s únosnou chybovostí, tak klobouk dolů 😉

  Reagovat

  To Jarys: v rozpoznání to asi moc nebude. protože diktovat v češtině nebo sk není vubec problém. takže rozpoznání umí. na to bych to nevymlouval. spíše nemají siri namluvenou a taky nemají zmapované země. tekže vyhledat pizzu by u nás nešlo. toto musejí dotáhnout protože jinak by šlo používat jen část siri a to asi nechtějí. nicméně rozpoznat náš jakzyk iOS umí.

  Reagovat

  Bavil som sa o tom s jedným Apple zástupcom a tiež mi povedal, že je to najmä o zmapovaní. Siri je digitálne asistentka, ktorá by mala vedieť nie len zapísať udalosť do kalendára, ale nájsť napr. najbližšiu pizzerku, ako píše Jan Rousek. Bez toho nám to podľa mňa nespustia. Postrádalo by to podstatu Siri.

  Reagovat

  Jen tedy ještě doplním, že:

  1. rozpoznávání CZ a SK při diktování funguje spolehlivě krátkou dobu…

  2. Rozpoznat a přiřadit k rozpoznanému slovo je jedna věc a rozpoznat a POCHOPIT význam diktovaného v CZ nebo SK pro Siri je věc druhá. (pochopitelně se nebavím o jednoduchých příkazech např. „Set countdown 5 min“ nebo „Play music“.)

  jinak je pochopitelně pravda, že spuštění Siri je vázané na další místní funkce.

  Reagovat

  siri som si velmi prial uz pred dvoma rokmi, no neprisla, tato info ma potesila, prial by som si mat siri v slovencine a moct si objednat taxik ,rezervovat restiku, kino a podobne, lebo siri je bez previazanosti na dalsie sluzby uplne zbytocna

  v uk krasne najde film a dalsie veci co sa hraju v okoli a to je naozaj skvele

  Reagovat

Napsat komentář

Zobrazit více

Zobrazit celou diskuzi
Přispět

Bazar

Fórum

 • Poslední příspěvky
  Odpovědi
  Zobrazení
  Poslední příspěvek

Leitz