Zavřít reklamu

Diskuze k článku

Zpět na článek

  ale zde se webová stránka nazývá Letem Světem Applem, tak bych očekával články k Apple a nebo v jiné sekci samozřejmě, ale když otevřu tuto stránku, tak tam mají být články o nebo k firmě Apple

  Osobně děkuji za tento článek, je hezky napsaný a mně osobně zajímal i když se stránka jmenuje tak jak se jmenuje. Psaní o konkurenci ale k tomu patří protože se apple přímo týká. Takže pro rejpali: Pokud tě to nezajímá tak ten článek neotevírej a nečti….

  Je dobré vědět o konkurenci. Za mě taky dík.
  Vypadá to, že MS i kdyzž nejdřív ukvapeně tak nyní naprosto suveréně předbíhá Apple.
  Univerzální apky nebo alespoň umožnění běhu aplikací iOS na Macu měli dávno zmáknout a oživili by tak samotný Mac. Store pro Mac aby člověk politoval…

  Microsoft sľúbil.., Microsoft tvrdí.., Microsoft vydá…

  Toto počúvame posledných 7 rokov od vydania prvého iPhone.

  Posledná verzia Windows je katastrofa, niečo tak neintuitívne sa nepodarí vymyslieť hocikomu.

  ropat: Poznám viacero ľudí, ktorí používajú Windows na Mac cez parallels/vmware alebo dual boot. Navyše zastávam názor, že je dobré vedieť o tom, čo pripravuje konkurencia, takže písanie tohto článku ma bavilo!

  El Barto: iCloud vs OneDrive např. zkuste si na icloud.com prohlédnout vaše fotky, které jste si na iCloud uložil – aha, ono to nejde. Super. (Skutečně se mi stala situace, která mě doháněla přímo k nepříčetnosti a to sice na iPhonu jsem rád a často fotil, měl jsem k dispozici pouze nabíječku, datový kabel jsem neměl. Všechny fotky jsem odesílal na icloud přes wifi. A jak se k těm fotkám dostanu? Nedostanu, doma jsem momentálně neměl funkční dualboot, takže instalovaný byl pouze os x 10.9.xx, později os x 10.10 dp. Nevlastním iPhotos, ani Aperture – tak jak se k těm fotkám sakra dostanu? V práci máme pouze windows (kde se k těm fotkám paradoxně dostanu, přes icloud panel, nebo jak se to jmenuje), ale samozřejmě v práci mám omezená práva, takže si ani ten panel nenainstaluju. Když jdu na návštěvu, tak jim fotky taky neukážu, protože na iCloud.com nejsou přístupné. To je jedna věc (vyzkoušejte někdy onedrive a možná se budete divit), za mě jednoznačně icloud vs onedrive 0:1. Co tu máme dál … ehm tak např. naprosto tragický grafický výkon i na výkoných grafikách pod os X – ovladače jsou opravdu bídné a nato, že apple odlazuje přímo pro svůj hw, tak je to o to tragičtější, podpora opengl je tragická. Udělejte si jednoduchý test, např unigine Valley – benchmark nastaven na opengl, aby byly stejné podmínky. Os x 60fps, windows 140fps – to je docela smutný. Testy geekbench jsou víceméně vyrovnané (nepatrně lepší pod win, ale skutečně jen minimálně). Takže schopnost využít hardware os X vs Win 0:1. Možnosti hibernace/uspání/probuzení jsou dnes u obou systémů stejné … asi by. Bez použití externích aplikací si vzhled os X prakticky neupravíte – modrá a graphite, to je vše. Díky za dark mode – v přizpůsobení vzhledu zase tedy 0:1 pro ms. Mohl bych pokračovat asi ještě docela dlouho, ale to nemá smysl. Co chci říct je že aktivně používám oba systémy a můžu je tedy porovnávat dle vlastních zkušeností a zcela objektivně musím říct, že se ms hodně zlepšuje. Os x teď používám pouze kvůli ruby on rails, protože zbytek mi ms nabídne líp.
  Tohle NENÍ hate na apple, jen popisuji své poznatky a zkušenosti. Pokud se chcete na cokoliv ptát, ptejte se, ale s lidmi kteří ať už jeden nebo druhý systém odsuzují a předem jsou rozhodnutí, že ten systém je špatný, aniž by ho vyzkoušeli na pár dní, tak s těmi se tu dohadovat nehodlám :-).

  Zyklon:

  Ty si dobre mimo :D

  To, že to ty nevieš je tvoj problém. iCloud vie toho ďaleko viac ako OneDrive, už len to, že na OneDrive si limitovaný dátami, na iCloude niesi, čo s atýka fotiek, spravíš photosream a môžeš ho sledovať hocikde na webe napríklad. To, že ty nemáš iPhoto, ktoré sa zdarma dodáva ku každému Macu taktiež nieje problém iCloudu, tak kde je tá objektivita? Nehovoriac o tom, ako iCloud dokáže synchronizovať zariadenia, cez správy, zálohy, kontakty, heslá, účty, bankové účty, poznámky, pripomienky, safari taby, kalendár, find my devices, ostatné appky… a samozrejme súbory v OS X (momentálne pri Mavericks) a všetko je to v jednej jednoduchej službe ku ktorej je prístup z hocikade vďaka webovému rozhraniu….

  To s grafikou je len vec hier, ale úprimne, kto si kúpi mac na hry? Inak samozrejme Apple ma HW veľmi dobre prispôsobený, hlavne jeho súčasti, nehovorím o procesore, ale to že všetko funguje spoľahlivo, Wifi,BT, mikrofóny, kamery, človek kúpi komplet počítač so všetkým všade a tých vecí pre Mac je ďaleko viacej, UI, web v Safari, previazanie systému cez appky atď, ale o tomto to nieje.

  Taktiež mám možnosť si to porovnať, za chrbtom mám Win PC s 8.1, Píšem z iMacu 21 (najlacnejší model tohtoročný) ten HW je tak slabučký oproti môjho full Retina MBP z 2012 položeného vedľa iMacu a rýchlosť je rovnaká pokiaľ nerenderujem a nerobím iné náročné operácie… Okrem toho mám za chrbtom pri Win PC položenú Lumiu 925 s WP 8, viem si to porovnať, vidím to prepojenie, čo mi ideš hovoriť, vidím ako čo pracuje, inak k článku, MS sa dobre inšpiroval, to tu už dávno nebolo, začne asi Apple šlapať na chvost, no to je tak všetko :)

  El Barto: myslím, že jsem to napsal…univerzálnost aplikací. Toto je do budoucna podle mě velmi dobrý tah a Apple už měl k tomu směřovat dávno alespoň možností spouštět iOS apky na OSX.

  Také používám oba systémy a na bězné používání je stále příjemnejší OSX, ale ono taky jak kdy.

  Zyklon: Majdy má pravdu. Apple ti přeci kdykoliv dává možnost hodit jakékoliv fota n web, ale nedává je tam všechny automaticky čím tě vlastně chrání a sám si šetří TB místa :)

  Majdy: O tom jestli toho iCloud ví víc, než ondrive by se dalo polemizovat. nebudu se hádat, onedrive se mi zamlouvá mnohem víc. Kdyžř dám na iPhone fotku odeslat na iCloud, tak očekávám, že tam bude, stejně jako to je u onedrive – řešit nějaké photostreamy a podobné blbiny, to nemám zapotřebí. To že nemám iPhotos není můj problém, z macu bych k fotkám měl mít přístup kdykoliv bez jakékoliv aplikace k tomu. Co se her týká, je to pravda a je to bída. Ne mac opravdu na hry není, ale nejsou to jen hry k čemu je třeba dobře optimalizovaný výkon – co třeba práce s 3d grafikou?
  Je jasný že komplet mac je pohodlné a spolehlivé řešení, to rozhodně nepopírám, ale řeč tu byla systém a služby vs systém a služby, ne nějaký all in one pc vs mac.

  Zyklon: každý nech využíva čo mu je milšie, ale riešiť protostreamy je jednoduchšie ako hodiť fotku do One drive, pretože to máš všetko pokope v iOS alebo OS X zariadení. a nezabere to o nič viac času ako hodiť fotku na one drive, skôr naopak. Zrejme si Photostream nikdy nepoužíval, ono ak sa zamýšlam ako chcem, jednoduchšie to byť ani nemôže…

  Systém a služby mi ponúka mnoho toho priateľskejšieho ako Windows, už len appky ako font book je niečo úplne iné OS X vs Win, digital color meter atď.

  Mimochodom pracujem aj s 3D grafikou, respektíve 3D modelmi, prevažne produktový dizajn, ich návrhom, od projektovej dokumentácie po render, ktorý využíva výkon CPU nie GPU až po animácie…Takže rýchle CPU s kvalitnou GPU, SSD, Retina a OS X je to najideálnejšie (aj pri práci mimo workspace alebo kanceláriu – dobrá výdrž na baterke atď.) čo môžem mať, a s grafikou problém nemám a ak porovnám rovnakú prácu vo windowse tak ajajáj tam to bolí viac… :)

Vložte vlastní komentář

celý text

Související články

Dnes nejčtenější

.