Zavřít reklamu

Diskuze k článku

Zpět na článek

  Pekné divadielko, tomu snáď neveria ani američania :D
  Kto verí že jeho dáta v mobile (nedajbože v cloude) sú v bezpečí a má k ním prístup iba on musí byť veľmi naivný…

  Vraj je to postavenie nad zakon
  Ale co je to vlastne zakon-je to len nariadenie mocnych na ochranu ich majetku a moci pred bedarmi, keby nebolo medii ludia by poznali pravdu

  Vše lze obejít…. to že to FBI neumí neznamená že NSA to nedělá. Falešný pocit bezpečí :-)) Úřady jsou děraví a důvody pro vstupu do dat uživatele mohou být falešné.
  Pokud se Apple neubrání tlaku v tu chvíli mohou počítat že lidi kteří si cení svého soukromí se od jejich služeb odvrátí. Apple ztratí důvěru uživatelů .

  Opravdu musí mít stát právo na vaše elektronické informace ?

  Kazdy ma pravo si chranit vlastne zaujmy, Apple bezpecnost zakaznikov a tym aj svoj biznis, no a FBI moznost sledovat kohokolvek v pripade potreby… Ale pokial to Applu vyslovene neprikazuje konkretny paragraf verejneho zakona (ak by to samozrejme nebolo v rozpore napr. s nejakym ustavnym pravom kazdeho obcana na sukromie…), tak by o tom nemalo byt ani reci. Na teroristov si potom treba najst ine metody sledovania. Ale myslim, ze min. v USA je otazka tzv. narodnej bespecnosti po 11. septembri postavena nad akekolvek pravo jednotlivca… Alebo sa mylim? Som teda zvedavy na dalsi vyvoj, kludne mozu schvalit zakon platny pre vsetkych na uzemi USA, podobne ako v RU ohl. cloudu a bude to vyriesene… :)

  Preco by to nemohla byt loz a preco by FBI a Tim Cook nemohli predstierat ze data su zasifrovane, aby boli zakaznici spokojni, a zaroven je to blbost a FBI, CIA, NSA, …. A vsetky americke aj zahranicne tajne sluzby k tomu mali pristup, resp. si data od Applu v pripade potreby vyziadali? Verit ze data su zasifrovane je rovnako naivne ako verit, ze si operativa policie SR necita v pripade potreby vase sms a nepocuva vase hovory. Vyjadrenie FBI a Tima Cooka je vopred dohodnute a ma sluzit na iluziu sukromia a bezpecnosti. Tak je vlk syty aj koza cela. Toto nie je konspiracna teoria ale celkom logicky predpoklad vzhladom na sucasnu dobu a politiku USA ..

Vložte vlastní komentář

celý text

Související články

Dnes nejčtenější

.