Zavřít reklamu

Diskuze k článku

Zpět na článek

  Pozor na falešný pocit, že OS X nenapadne vir. Útoků je méně, než zažil Microsoft, ale je třeba si uvědomit, že Windows má přes 90% instalací na desktopech a noteboocích. Motivace psát viry je větší pro tuto platformu.

  Nicméně právě falešný pocit bezpečí je nejhorší, co může být. Stačí si vzpomenout na řadu skandálů, případně přečíst pár článků od opravdových odborníků. Jen připomenu například http://jablickar.cz/apple-pozadal-kaspersky-lab-o-prozkoumani-bezpecnosti-os-x/

  Osobně vidím problém v tom, že Apple všechny aféry ututlává a vývojářům bezpečnostních systémů vyloženě háže klacky pod nohy. Téměř nulová spolupráce. Tohle se bude muset změnit, jinak problémy typu iCloud budou častější.

  Parmon: Myslíš ty opravdové odborníky na jablickar.cz na které odkazuješ, kteří napsali článek, který se ukázal po aktualizaci být úplný nesmysl, protože zdroj něco vytrhl z kontextu? :D (aspoň sis mohl přečíst, že to pak aktualizovali) Problém typu iCloud spočíval hlavně v hodně slabých heslech dotyčných, i když nutno říct, že tam měli chybu umožňující brute force útok, za což skutečně mohli oni. Ani se nedivím, že háže klacky pod nohy vývojářům bezpečnostních systémů… Myslíš nimi snad ty antivirové společnosti, co si sami píšou viry, aby se jejich software prodával? :D jo a mimochodem, za předpokladu, že máš na OS X povoleno instalovat aplikace pouze z mac apo stpre, tak pocit bezpečí nemusí být zas tak falešný jak si myslíš.

  Vela ludi si mysli ze ked chyti virus tak si to vsimne. Problem je, ze virus sa snazi ututlat ze je v systeme. Robi si svoje a posledne co chce aby ho niekto odhalil. Preto sa smejem z ludi, ktory so 100% istotou povedia, ze oni nemali nikdy ziaden virus a neporebuju antivirak. Ci sa jedna o Windows alebo OSX.

  parmona neberte vazne, jasny je tu hrozva ale vetsina tehle hrozeb sou kraviny co pak na vas budou smerovat cilenou reklamu, pokud neni uzivatel hlupak a nestahne si porno s priponou .exe/dmg tak je sance nepatrna

Vložte vlastní komentář

celý text

Související články

Dnes nejčtenější

.