Zavřít reklamu

Diskuze k článku

Zpět na článek

  By mě zajímalo jakým způsobem tam dostali iOS7. Dokud to nebude oficiálně potvrzené tak je to zas jen další spekulace a nadpis je dost zavádějící :).

  Doufám že hustota pixelů bude vyšší. Nízká hustota je jedná věc, která mě na 5s vadí. Při vyšším jasu, pokud se na displej divám jen trochu víc z blízky, tak jsou jednotlivé pixely vidět až moc…

  K tomu 1GB RAM paměti, mizerná 1800 mAh baterka a nesmrtelná 16GB verze za 20tis. ? No týden prěd představením se ty „úniky“ nemůžou vyvíjet lépe.

  Vždyť je to jednoduché jak facka?! Na co se dokola řeší proc ne FullHD??? Chtěli byste snad chodit k nabijecce každy 4 hodny nebo co?!!! Většina je s rozlišením spokojena nebo vidíte kostičky???

  1.Aktuální iphone má problémy s baterií už teď. Konkurence s full HD displeji a silnějšími 8smi jádry výdrží nijak nezaostává, ba naopak. iPhone má i se svým HW a dnes už průměrnou hustotou pixelu vydrž mizernou.
  2. Ano, viděl sem už jemňejší displeje. vidět to jde.

  Jde o to že iPhone má patřit na špičku, taky je to sakra nejdražší telefon co se dá normálně koupit.

  NsT

  …to jsou jen lidi zblbnutí parametry v tabulkách a potřebují si se sousedem (který má levnější mobil, ale s FullHD) poměřovat péro. Mají totiž pocit, že když budou mít FullHD display, tak FullHD film (na který nejspíš koukají v noci pod peřinou) bude bez nutnosti downsamplingu najednou úžasně ostrý :-)))

  Jsem sice starší člověk a můj zrak už není to co býval, ale osobně na retina display pixely fakt nevnímám! Jestli „mkmiki“ má tak dobrý zrak – nebo nesmyslně kouká na telefon z 1cm – tak tomu nerozumím.

  Je to podle mne stejný trend, jako si teď lidi pořizují 4k televice s metrovou úhlopříčkou a sedí od ní 5m daleko – takže jemnost rozlišení (když už tedy seženou 4k obsah) absolutně na tu vzdálenost nevnímají – ale rozhodně to před sousedem zní dobře, když řeknou že mají doma 4k televizi.

  Tak si běžte koupit HD ready televizi co je dražší než ty 4K. Je to můj názor, za prémiovou cenu, jakou po mě Apple chce, chci HW který není tabulkově na ůrovni nižší střední třidy. Že hůř vidíte mě mrzí.

  Jarys, palec nahoře za tvůj názor :)! Někteří jedinci by si ho měli číst pred spaním ;)!
  Tak ja jsem si Apple koupil JEN A JEN pro to, ze sladění HW a SW ma nejlepsi ze všech(jak se krásné česky říká) highend smartphone :D! A na parametry se dívat nemusím, nazajimaji me. A kdyby přeci jenom, tak bCh podle výkonu 5S z patra rekl, ze ma 8 jádro 9GHz a 20GB RAM a rozliseni displeje FullHD.

  Nic proti, ale nemyslim si, ze vidim nejak spatne a pixely z normalni vzdalenosti opravdu nedokazu rozlisit. Jak pisou – ano tabulkove chcete mit top mobil, ale proc tam mit neco z meho pohledu zbytecneho co at se to vezme jak se to vezme akorat vic zere baterku. I kdyby byla sebevetsi, tak full HD vam sezere vic, nebo tady to jejich paskvilni rozliseni .) tod muj nazor. Myslim, ze ani procesor, ramky atp. nemaji na top modely a myslim si, ze iphone o tabulkovych hodnotach tak uplne neni :) ted me muzete ukamenovat :D

  ChizzArt

  nerozčiluj se, předpokládané rozlišení, které je tady uvedené rozhodně není srovnatelný rozdíl meti 4k a HD ready. Jsem si naprosto jistý, že kdybych ti ukázal dva displaye se stejnou úhlopříčkou a jeden bude FullHD a druhý bude mít zde uvedené rozlišení pro iPhone 6, tak z 10ti cm nepoznáš který je který. Pokud ale někdo kouká do telefou s nosem opřeným o display, tak tady nejsem já ten, kdo špatně vidí.

  Jestliže Apple nesáhl pro iPhone 6 po FullHD displayi kterých teď v této úhlopříčce určitě budou na trhu mraky, ale nechá si vyrábět display se zmíněným (dnes atypickým) rozlišením, má k tomu jistě vážný důvod.

  Tak já mám perfektní zrak, což může potvrdit pár známých a ani z 1cm jsem na 5s nikdy neviděl jednotlivý pixel.
  Z toho vychází, že mkmiki je nadčlověk! :D

  Ten displej je jen jedna věc, myslím pedevším celek. Jak sem psal původně, je to jedna věc z mnoha, baterie, úložište, RAM a teď ta cena. Každým rokem platit vice. Přitom mají na hardwaru daleko nejvyšší marže a ješte se tím chlubí a nikomu to nevadí. Že iPhone například víc RAM nepotřebuje protože s ní umí mnohem lépe hospodařit – to je fakt. iOs všechny aplilace které v paměti drží, zkrátka na pozadí pozavírá a přepnutí se vlastně znova otevíraji. Proč ji nechtít mít více? Sorry za flame.

  Mitsuke

  Asi Tě hodně rozčílím, když napíšu, že výdrž baterie fakt neřeším. iPhone mi vydrží den a je to pro mne vyhovující. Večer dám telefon i iPad na noc do nabíječky, nastavím budíka a neřeším. Kdyby naopak výdrž baterie zvýšili, tak bych nabíjel už třeba každý druhý den a to už by se mohlo stát, že bych na to zapomínal. Takhle je to pro mne každodenní rituál před spaním stejně jako čištění zubů.

  …a kdyby náhodou opravdu baterie v průbehu dne docházela, tak mám nabíječku v kanceláři i v autě, takže baterie mne netrápí.

  Bohužel lidi mají dojem, že jim telefon má nahradit počítač a jen podotku, že je to telefon, který mimo telefonování umí i prohlížet internet, přehrávat filmy nebo hrát hry a muziku – není ale primárně určený na to, aby ho takto někdo využíval celý den – na to je počítač, televize, herní konzole, hifi věž – nikoli telefon.

  ChizzArt

  Jestli si tím myslel mne, tak si přečti některé mé další příspěvky pod články tady. Ja z iPhone 6 (zjména z jeho vzhledu) rozhodně nadšený nejsem. Jestli opravdu bude mít vylezlý foťák a při položení na stůl se bude telefon vrklat, tak je to fail jako prase a ty otřesné pruhy si taky myslím, že by mohly být elegantnější. Rozhodně nejsem zastáncem honby za nejužším telefonem na úkor těchto věcí, jako je baterie nebo foťák. Silnější baterie by mne zajímala jen v případě, že by to zvedlo výdrž telefonu v řádu dnů, nikoli hodin (z výše popsaných důvodů). Rozlišení telefonu a hustota pixelů mi přejde skvělá už u iPhone 5 a pokud by vyšší hustota pixelů (kterou rozpoznají opravdu jen jedinci s extrémním zrakem nebo vyzbavači tabulkových soubojů) měla za vliv opět jen větší spotřebu bez žádného výrazného užitku, tak jsem taky proti.

  Jak už jsem několikrát napsal, já si ten telefon vezmu do ruky a buď se mi pak v reálu bude líbit a koupím si ho nebo se mi líbit nebude a nemám sebemenší problém zůstat u mé 5S, která naprosto v pohodě splňuje všechny požadavky, která mám já na telefon.

  Takže nejsem žádný zaslepený fanda Apple, jen jsem dával vždy normální argumenty na připomínky tady jak si to já myslím – je to jen můj subjektivní názor – pokud mi ho někdo jiným rozumným argumentem vyvrátí, nemám problém to uznat a názor změnit. Zatím se ale tak nestalo.

  :-) to že mě štve, že má telefon pravděpodobně opět atypické rozlišení s průměrnou hustotou pixelů, málo uložište, třetím rokem stejně RAM a baterii co tobě vydrží den protože máš všude nabíjěcky, jsou pro tebe malichernosti, nepodstatné věci a já sem „tabulkový honič“ Co tě ale opravdu štve, je design zadní strany a vystouplý fotoaparát :-) si kup obal a v klidu ne? Peace, musím končit, vybil se mě iPhone a nemám u sebe nabíječku jako ty :D jako fakt :-( peace and long live to your iPhone ;-)

  Jarys: Nedávno jsem se procházel po Římě. Vyšel jsem v 11 s 95% baterky. Ve čtyři mi to hodilo hlášku o 20%, tak jsem zapnul airplane, aby mi ještě chvíli vydržel. V půl pátý 10%, v půl šestý odešel úplně. 3G jsem zapínal jen když jsem šel na net. Jinak jsem s tím jen fotil nebo byl na wifi. Mám za to Applu tleskat? Že to vydrží 4 hodiny reálnýho provozu? Můj notebook vydrží víc, tak si asi příště koupím 3G modul, na záda batoh a na dovolený se budu fotit web kamerou.

  ChizzArt

  …“si kup obal a v klidu“ …stejně tak bych mohl já tobě poradit ať si pořídíš externí power banku a v klidu.

  Hele, netvrdím, že iPhone je kdoví jaký zázrak, jen každý evidentně preferujeme od telefonu něco jiného. Já jen napsal jaký mám na věc názor já.

  Stjně tak pro „nnevimm“, moje EOS tak nevydrží celý den focení a to neumí telefonovat, internet, hry a další věci. Prostě si myslím, že výdrž baterie je k danému zařízení celkem adekvátní – tím ale netvrdím, že by s tím neměl Apple nic dělat. Upřímně jsem pár dovolených s iPhonem taky zažil, kdy jsem nechtěl tahat velkou zrcadlovku a počítač, takže využití nějaká ta fotka, pak v kavárně přes wifi uplod na FB a fakt se mi nestalo, že by mi iPhone vydržel jen 4 hodiny.

  Jak ale píšu, rozhodně se mi nelíbí, že Apple v honbě za nejtenším telefonem to řeší na úkor baterie nebo vystouplého foťáku. Síla mé 5S mi přijde naprosto v pohodě, takže mohli nový iPhone v tloušťce klidně zachovat a navýšit kapacitu baterie. Já iPhone používám hlavně jako telefon a přístup na internet jen nárazově, hry vůbec, (filmy ani omylem) občas muzika ve fittku nebo na běhání runkeeper, takže mne kapacita baterie fakt nijak neomezuje.

  No vidíš, ty máš iphone 5S a podle všeho upgradovat nehodláš, baterie, displey, výkon, stabilita systému, vše OK. Já bych se ale rád za těch 20K někam posunul a ty ně mě vytáhneš „poměřování péra“ a že na tom nezáleží. Máme každý jiný názor. To je správné. Z iPhone jen telefonuješ, hry nehraješ, na fotky máš Canon a nabíjecky všude kolem sebe. Já třeba ne, telefon sebou beru na cesty, kde není 230V na každém pařezu, strašně rád fotím a přibalovat zradlovku na krosnu, no dík :-) Strašně rád poslouchám hudbu. Rad pracuju s videem, experimentuju právě s videm pořízeným a zpracovaným na iPhone. Snažím se být v tomhle kreativní a používám ho často jako nástroj, tak jak ho sám Apple prezentuje – On ho neprezentuje jako „jen“ telelefon. Zkus si vyrazit s 16Gb iPhone 5 na „tvůrčí misi“ do přírody. Procenta baterie ti při focení mizí před očima, telefon horký jako hovado, a po natočení 10 minutového hd video zahlásí, že nebude uloženo protože už není kam. Sem asi magor, po dvou letech čekání na update sem čekal trocha víc, než se aktuálně zdá. Tak promiň Yarisu, tobě to stačí takže mi určitě taky bude :-)

  ChizzArt

  ja pouzivam telefon podobne ako ty a prave pre to som si kupil 5S s 64GB a mam powerbanku… a v pohode stravim von cely den a fotim, tocim telefonujem. Inokedy ked som v praci a telefon je telefon v pohode mi vystaci cely den na jedno nabitie. Sny o SUPER kamere, SUPER fotaku, SUPER internet device, SUPER game console v JEDNOM su a vzdy budu len sny…
  Ak je take nieco na trhu tak si to kup..

  Je mě to jasné. Je to jen telefon. iPhony používám od roku 2008, tedy od doby iPhone 3G. Roky mám Mac, iPad. Na těhle zařízeních pracuju, na těchle zařízeních provozuju i své koníčky. Za ty roky přejít někam jinam znamená strátu celého ekosystému ve kterém roky žiju a hlavně applu roky platím. Za HW, za sofware, aplikace, hudbu atd.atd … Když sem si koupil první iPhone 3G, byl to dotykáč co neměl konkurenci. iPhone 4 mě naprosto učaroval retina displejem co v té době neměl obdoby. Upgrade na iPhone 5, jasná volba. Poslední roky ale apple tak nějak neinovuje, konkurence ho předehnala, měli ste v posledné době v ruce nějaký pěkný android s cenou 7.000,- možná sem divnej ale já několik. Kdo říká že stojí za hovno, tak je zaslepený náfuka. Dívam se na to svý jabko a pomalu marně hledám, kde je těch 12 tisíc navíc. Jo je pěkněji slícovaný, lepší materiál, iOS je jednoduchý ale stabilní, iCloud je diravý jak řešeto ale používat na synchronizaci se dá. Apple je drahý, za ty roky zdražil všechno co se dalo, od aplikací, po Hardvware, nejbohatší firma světa, rýžuje neskutečně a nehorázně, být v tomhle ekosystému je drahý koníček ale nedám na něj dopustit. Mám našetřených 20K na telefon, asi nejsem tak bohatý jako tady Yarys kterého zajímá spíš vzhled telefonu, je to pro mě dost a má očekávání na další upgrade, jsou asi větší než ty vaše.

  Ked je to tak ako pises, tak Ti musi byt jasne ze vo svete IT je to ako na rozvlnenom mori.. Ja som s Jablkom spojeny od roku 1992 a bolo obdobie kedy bol apple totalna technologicka spicka.. POWER PC spolu s OS bola dlho nedostihnutelna meta.. Potom trochu prispla vyvoj proceorov ale postupne sa zasa dostali na spicku.. To iste je aj s telefonmi.. ja nepoznam mne znamy dovod preco by som mal ist do 6tky… Skor sa tesim na iOS8 a Yosemmite.. ked nebudem riesit kde je polozeny telefon, ale odpisem na SMS z pocitaca, ci na tablete v pracovni zdvihnem hovor, ked bude telefon v obyvacke.. to je pre mna ekosystem Apple.. ci bude rozlisenie 1300X800 alebo FullHD alebo 4K ma momentalne fakt nezaujima.. Ak mas nasetrene a paci sa Ti tak si ho kup a je..

  Chizzart: moj zlaty. Nech tu napises svoj nazor akykolvek odbornici ako jarys ta zrusia. Lwbo podla nich je iphone naj a tak to aj bude. Ja som stravil s iphonmi 4 roky az mi zacalo svitat tak ako svita teraz tebe. A momentalne som stastny majitel galaxy s5. A nenechaj sa odradzat. Tiez som mal ip5 a kee vyslo 5s tak som sa rozculil ip predal a kupil si galaxy s5. Som rad ze som sa oslibodil od tej apple sekty. Nic neseka nelaguje nemrzne. Ide vsetko rychlo. Ma to podstatne lepsi display a vydrz aj 2 dni. A okrem toho tocim.pod vodou video
  Uplne suhlasim s tvojim vyatupovanim a komenatrmi. Apple zaspal dobu. Ale ty nadsenci to nevidia a im je dobre vsetko co apple naserviruje.

  balky27:

  tak tedy ještě jednou, buď jsi nečetl celou diskuzi nebo máš problém s pochopením psaného textu. Já rozhodně nejsem žádný Apple fanatik a jak to tak vypadá, tak iPhone 6 bude první iPhone, který si nekoupím, protože podle dosavadních úniků a předpokladů mne neoslovil. Rozhodně to ale neznamená, že budu migrovat na jinou platformu, protože od Apple mám vše ostatní a jde mi o kompatibilitu. Nový iPhone jsem chtěl proto, protože mám rád nové technické hračky a můj 5S už nese známky opotřebení. U chystaného iPhone 6 je ale moc věcí, které mi vadí, takže raději pořídím nový 5S a 6tku ať si strčí do řiti. Jen mezi věci, které mi na iP6 vadí není baterie ani FullHD display, tak tu nepiš kraviny, že jsem „odborník“, kterému je všechno od Apple dobré!

  Přečti si třeba můj příspěvěk zde (2 zhora):
  http://www.letemsvetemapplem.eu/2014/08/31/iphone-6-mel-udajne-stat-obou-variantach-pres-20-000kc/

  Prostě Apple iPhonem 6 díru do světa rozhodně neudělá – jen dorovná konkurenci (pokud bude realita opravdu taková, jako se teď podle úniků předpokládá). Stále doufám, že tou revolucí bude iWatch.

  Jarys: asi ta sklamem ale revoluciou iwatch isto nebude.uz 2 roky su tu gear teraz prichadzaju stale nive a nove. A ako vies apple ma dost mizerne baterie. Takze ak aj nejake vydaju co tento rok nebude vydrz bude mozno den.

Vložte vlastní komentář

celý text

Související články

Dnes nejčtenější

.