Zavřít reklamu

Diskuze k článku

Zpět na článek

  Špekuláciám o cene iWatch na úrovni niekoľko tisíc USD neverím. To by si nikto nekúpil.

  Úspešnosť iPhone v Amerike je postavená na zmluvách s operátormi, kedy iPhone stojí 200 USD. To by aj u nás každý kupoval.

  Ale ani Američania nie sú takí rozhadzovační, že by dali za náramok povedzme 1500 USD.

  Reálne to vidím na ceny podobné iPhone, možno o niečo nižšie.

  Aj keď sa často priazdnivcom značky Apple nadáva do ovcí a pózerov, pravda je taká, že len málokto z nich by si kúpil topánky za 500 EUR (ako ich predáva Burberry).

  Kto si aspoň raz prečítal Jobsov životopis, prípadne ďalšie knihy o ňom (napr. od Joey Elliota), ten vie, že Jobsova filozofia bola prinášať perfektné produkty za rozumné ceny. Preto prvý Mac nestál 10 tisíc dolárov ale len 2000 (a Jobs chcel cenu ešte nižšiu, ale vo vedení neprešla). iPhony nie sú drahšie ako Samsungy, Macbooky nie sú drahšie od porovnateľných notebookov, …

  Produkty Burberry sú predražená Čína. Topánky v hodnote max. 50 EUR predávajú po 500!

  No neviem, neviem, táto pani mi príde pre Apple rovnaký omyl ako John Sculley. Čistá obchodníčka bez zmyslu pre produkt.

  peter.nr

  myslím, že sis tak trochu odpověděl sám. Nejdražší varianta hodinek za několik tisíc dolarů není mířena na současnou cílovou skupinu Apple nadšenců s teniskami Converse a čepicí s rovným kšiltem. Osobně v tom vidím krok vstříc nové cílové skupině, která si teď kupovala například nejlevnější Rolex a ta by si teď mohla naopak koupit to nejlepší co Apple nabízí. Přeci jen je to lepší, když se někdo podívá na zápěstí a tam je to nejhorší a nejlevnější co luxusní značka vyrábí nebo je tam naopak to nejlepší ve své třídě, co nově vstupující značka na trh nabízí.
  ¨
  Osobně jsem k tomu taky ale trochu skeptický, zase na druhou stranu Apple si může dovolit nejlepší odborníky na dané problematiky a rozhodně o trhu ví víc než já, takže předpokládám vědí co dělají.

  Já bych vstup Applu do luxusní třídy chápal i když za sebe nerad, ale na druhou stranu si nemyslím, že by si si nechávali dělat tolik sklíček kdyby čekali produkt pro menší okruh.Podle mě budo dvě varianty jak už se psalo.

  Ešte raz:
  Apple bola vždy luxusná značka, čo sa týkalo kvality produktov, ale nikdy nie, čo sa týkalo ceny. Vždy to bola záležitosť pre masy, pre obyčajných ľudí. Aj taký Mac Pro za 3000 EUR je pre profíka cenovo výhodnejší ako konkurenčné produkty.
  Apple nikdy nepredával 10x drahšie len kvôli pocitu luxusu.

  Ak by toto spravili, tak pošlapú odkaz Steva Jobsa a stratia veľké množstvo fanúšikov.

  Peter.nr

  Ale jdi ty brepto :-) nikdo přece neříká, že to tak Apple dělal do teď a jeho produkty byly předražené. Možná ale teď chce oslovit i novou skupinu zákazníků drahým (nikoliv předraženým) produktem. Ani nikdo přece netvrdil, že Apple vyrobí nějaký šunt, který bude pod svou značkou prodávat za nehorázné peníze! Pokud to dobře chápu, vyrobí iWatch pro běžné uživatele a pak iWatch+ vyrobené z drahých mazeriálů (zlato, platina a tak) pro náročnější uživatele. Proč by takovým krokem měl Appe ztrácet fanoušky??? Na světě je spousta fanoušků, kteří si nemohou z finančních důvodů dovolit iMac, tak si koupí základní řadu MacBook Air a fanoušky zůstávají dál.

  Ešte raz:
  Je nezmysel porovnávať to s MacBook Air a iMac. MacBook Air je vo svojej kategórii lacnejší ako rovnako vybavená konkurencia. iMac tak isto. Ani jeden ani druhý produkt sa nedá nazvať luxusný tovar v zmysle vysokej ceny.
  Apple predsa vyrába aj „zlatý“ iPhone, ale pokiaľ viem, nikdy nerobil snobské verzie svojich produktov (v pravom zlate, s diamantmi, …)
  Môže byť iWatch s väčšou flash, môže byť verzia s viacerými snímačmi, … Ale verím, že nepredstavia iWatch za 400 $ a luxusnú verziu za 4000 $.
  Burberry je o takom pomere.

Vložte vlastní komentář

celý text

Související články

Dnes nejčtenější

.