Zavřít reklamu

Zdá sa, že dizajnéri BlackBerry nie sú jediní, ktorí sa rozhodli pri navrhovaní nového telefónu inšpirovať jestvujúcim dizajnom, dizajnom iPhone 5. Na internet sa počas víkendu dostali rendery údajného budúceho telefónu spoločnosti HTC, ktorý v súčasnosti nesie pracovné pomenovanie M7. Podľa nových informácii by sa však prístroj mal predávať pod jednoduchým menom HTC One, pričom bude využívať pravdepodobne najnovšiu verziu systému Android 4. Ako sa ale zdá, aj dizajnéri HTC sa inšpirovali najnovšou generáciou Apple iPhone, alebo dokonca spomínaným BlackBerry Z10.

Či sú tieto informácie pravdivé alebo nie, sa dozvieme už o niekoľko hodín, kedy HTC svoj nový telefón One oficiálne predstaví. Tento telefón by sa podľa doterajších špekulácii mal na európskom a severoamerickom trhu objaviť už v marci, pričom by mal byť vybavený 4.7-palcovým Full-HD displejom, štvorjadrovým procesorom Snapdragon s frekvenciou 1.7GHz. Pozoruhodným detailom je však práve jeho dizajn, alebo aspoň to, čo sa dostalo na internet. Už pri prvom pohľade naň si vybavíte čiernu verziu iPhone 5, ktorá je špecifická použitím dvoch odlišných materiálov na zadnom kryte. V tomto prípade sa však kombinácia hliník+sklo nekoná a dvojfarebný predok bude pozostávať z tmavošedých rohov a čierneho stredu, ktorého obrovskú časť tvorí displej s rozlíšením 1920 x 1080 bodov.

iphone5-htc-one

Ani HTC však nie je výnimkou, ak ide o klonovanie telefónov. Pamätáte si na čínsku spoločnosť GooPhone? Áno, je to tá spoločnosť, ktorá sa rozhodla skopírovať dizajn iPhone 5 pred jeho vydaním a začala ho v Číne predávať pod názvom GooPhone Y5, a neskôr sa tiež rozhodla predávať GooPad mini, 99-dolárový klon malého iPadu. A aj keď sa to zdá celkom nečakané, čínska spoločnosť sa rozhodla spraviť ten istý krok, ktorý spravila v septembri minulého roku a na tamojší trh uviedla GooPhone One, ktorého názov je akousi skomoleninou slov Google, iPhone a HTC One.

htc-one-goophone

*Zdroj: Unwired View (odkaz #1); Unwired View (odkaz #2)

Související články

Více bleskovek

.