Zavřít reklamu

Diskuze k článku

Zpět na článek

  jedno je vtipna pravda ze vo foxcone mali iste jedneho fotografa pre vsetko :D, nie kazda obedna prestavka je obedna – chytim zrkadlovku a aha aka nahoda macrumors, letemsvetemapplem a 9to5mac maju fotky zadnej strany iphonu :D

  to tajomno mi pri apple chyba, ked mal vyst iphone 4 objavil sa prototyp ale nik nevedel co bude obsahovat vedelo sa ze asi tam bude lepsi displej, ale ked malo vyst 4S tak sa vedelo viac menej vsetko az na siri

  pri iphone 5 sa nevedela iba cena :D

  pri iphone 3GS som nevedel nic len to ze bude plastovy a mozno rovnaky dizajn ale nic nebolo potvrdene

  Osobně mám rád překvapení. Už jako malý jsem nechápal své spolužáky, kteří před Vánocemi šmejdili v nepřítomnosti rodičů po celém bytě a hledali dárky. Vždycky jsem si užíval ten moment překvapení a hlavně tu dobu před odhalením, která byla plná očekávání, nejistoty a touhy.
  S produkty Apple je to teď stejné. Vždy se těším na nové představení produktů a informace ze zákulisí mě spíš vysírají. Dnes je situace taková, že už mi ani nebaví na konference koukat, protože je téměř vše jasné dopředu a de-facto mne média o ten pocit očekávání okradou. Jakmile se třeba zde na LSA objeví článek s názvem „Na webu se objevily uniklé fotografie nové Apple XY“, ani to nečtu.
  Prostě se z toho už ten moment překvapení vytratil, když sálem znělo jednohlasné „wow“ při odhalení nového produktu.
  Myslím, že by to mělo být ošetřeno nějakým zákonem a média, která uveřejní zákulisní informace z výroby nového produktu žalovat. Mohlo by to být vlastně navázáno na průmyslovou špionáž, kdy tajné informace z výroby nového zařízení sice novinář neprodává potají konkurenci, ale zadarmo je konkurenci dá prostřednictvím zpravodajského serveru.
  Něco jiného jsou spekulace analytiků o nových produktech. Pokud ale někdo Applu pod rukama vyfotí součástky chystaného zařízení a pak je zveřejní na serveru, měl by za to server být potrestaný. Jedná se podle mne o krádež know-how, které může konkurence využívat ve vlastní prospěch.

  Jarys: tiez mam pocit ze sa porusuju dohody a zmluvy, zasady mlcanlivosti dohodnute v zmluvach vo foxcone asi necitaju – mala by byt za to pokuta – lebo na jednej strane som rad ze vidim iphone ale na druhej strane radsej si pozriem konferenciu

  – uprimne ti poviem konferencia iphonu 5 bola totalne nudna lebo vsetko som vedel dopredu

  2 Amnart: Jasně, že v první řadě se dopouští porušení smlouvy zaměstnanec, který fotky součástek vynese ven. Já jsem ale narážel na odpovědnost médií, která by také měla být za trestána, protože vědomě nakupují nelegální fotky a informace od zaměstnanců a jejich zveřejněním teprve dochází ke vzniku škody.
  To, že jeden zaměstnanec vynese informace (fotky) a pochlubí se svým kamarádům, je sice špatné, ale vzniklá škoda je minimální. Značná škoda pro Apple vznikne až tím, když nějaká redakce tyto fotky od zaměstnance koupí a následně je zveřejní na svém serveru nebo v novinách. Vědomě tím poškodí zájmy firmy Apple a to se svobodou slova nebo cenzurou medií nemá nic společného. Můj názor tedy je, že všechna média, která zveřejní fotky chystaného zařízení by měla být potrestaná v souladu se zákonem o průmyslové špionáži a duševním vlastnictví.

  RZ: :-))))

  Určitě spekulace a mediální humbuk kolem chystaných produktů je potřeba. I díky tomu jsou pak davové hysterie po jejich uvedení na trh a firmě Apple toto vše pomáhá. Proto si myslím, že různé spekulace a 3D rendery (jak by mohl nový produkt vypadat) jsou určitě k dobru věci a vzbuzují v lidech dohady, očekávání a napětí, jak to vlastně doopravdy bude.
  Pokud ale někdo vyfotí reálné součástky a fotky prodá do médií a ostatní média to pak rozkopírují po celé planetě, je to podpásovka jako svině!
  …nicméně jak už nás to ale učili na škole, „Zisk jednoho je vždy podmíněn ztrátou druhého“ ;-)

  Jsem pro zatajení. Jobs věděl proč být na toto přísný hlidač.Ano humbuk je i reklama ale když je to pravidelné tak už to není zajímavé a naopak to firmu poškozuje. Je to stejné jako u celebrit. Kdo je žádaný tomu nedaj pokoj. Záleži jak umís medii pracovat a amnipulovat ke svému uzǐtku.

Vložte vlastní komentář

celý text