Zavřít reklamu

Asistentka SIRI je největším lákadlem současné generace iPhonu a právě díky ní se možná nový model dočkal, přes počátečně chladné přijetí, rekordních tržeb. Navíc SIRI je něco, co žádný jiný mobilní operační systém nenabízí. Jak ale obstála svou zkoušku časem? Je to již několik měsíců co byl představen iPhone 4S a právě tato asistentka byla pro spoustu lidí něčím nepoznaným, novým a kupodivu se nestala jen jakousi pomíjivou funkcí, kterou uživatel používá pár týdnů a poté ji ani nespustí, jelikož ho omrzí. Realita je taková, že 87% všech majitelů nového iPhonu ji používá minimálně jednou za měsíc. Což je, podle mého názoru, docela vysoké procento. Spousta z nich však naplno nevyužívá její potenciál.

Průzkum na vzorku 482 uživatelů provedla společnost Park Assitance. Podle jejích zjištění SIRI využívají lidé především na volání, poslání sms a její napsání, nebo vyhledání určité informace na internetu. Minimum z nich ji využívá na plánování schůzek a přehrávání hudby-35% dotázaných přiznalo, že SIRI na toto nikdy ani nevyužilo. Podle průzkumu je 55% majitelů spokojeno s fungováním SIRI, 9% je vyloženě nespokojeno a zbytek má na jablečnou asistentku neutrální názor. Pro některé je to „nejlepší věc od vynalezení toastu“, pro jiné zase „velmi znepokojující“ věc. Tato ambivalentnost názorů je zcela přirozená, pravděpodobně vzhledem k určitým problémům SIRI jako například rozpoznávání přízvuku.

Samotnou SIRI se snaží Apple různými způsoby propagovat, posledně například několika televizními reklamami. Mobilní asistentka SIRI je dostupná pro všechny uživatele iPhonu 4S, bohužel však neumí česky ani slovensky. Ti, kteří nemají iPhone 4S, mohou vyzkoušet například obdobnou asistentku jménem Evi, které je dostupná ke stažení v iTunes App Store, ta je již v současnosti více méně použitelná, jelikož nedochází tak často k přetížení jejích serverů.

*Zdroj: Cult of Mac

Související články

Dnes nejčtenější