Zavřít reklamu

Většina z vás už o této aplikaci někdy slyšela. Není to zase taková novinka. Již delší dobu se tato funkce dala využívat pomocí služby MobileMe, ovšem pouze pro vyhledávání iOS zařízení. Od iOS5 je funkce integrována do nového iCloud a můžete vyhledat i váš Mac. Pojďme si ukázat, co tato aplikace všechno dokáže.

K této funkci se přihlašujete pomocí Apple ID a to buď přes iOS aplikaci nebo přes počítač na této webové adrese . Automaticky se vám zobrazí všechna zařízení, která máte na své ID zaregistrována  i se svou polohou.

 

Teď si představte, že vám zmizel MacBook Pro. Ze seznamu si tedy vyberete co hledáte a v Google mapách se vám ukáže, kde se váš drobeček právě nachází.  Můžete si vybral mezi klasickou, satelitní a hybridní mapou.Kliknete na tlačítko u laptopu a  vyberete si jaký úkon chcete provést. Celkově mate na výběr tři možnosti:

  • Odeslání zprávy a výstražného tónu
  • Uzamčení systému pomocí kódu, který si zvolíte a zpráva
  • Naformátování

Přiznám se, že poslední možnost jsem raději nezkoušel :)

Bohužel, vše funguje pouze pokud je hledané zařízení zapnuté a ,,online’’. Výhodou však je, že příkaz můžete odeslat i když je zařízení vypnuté. A v momentě, kdy jej ,,zloděj’ spustí, uzamkne se a zobrazí se zpráva. pro pokračování je třeba napsat právě zvolený kód.

Uzamčené zažízení se nedá formátovat a naformátované se zase nedá zaměřit.

Je celkem jedno, zda Hledat iPhone používáte pomocí aplikace či webového rozhraní iCloud. Obě možnosti jsou totiž zcela totožné a liší se pouze minimálně vhledem. Mírně úsměvné je, že se aplikace jmenuje stejně pro iPhone, iPod,iPad i Mac.

Související články

Více bleskovek