Zavřít reklamu

AppleInsider zaznamenal, že zásoby MacBooků u mnohých maloobchodních prodejců jsou výrazně omezené. Konkrétně se jedná o prodejce Amazon, MacConnection, On Sale, DataVision a J&R. Navíc jeden z největších distributorů v Evropě je úplně bez zásob a nepředpokládá se doplnění. Toto by mohlo znamenat, že Apple nechává vyprodat zásoby před čerstvým updatem.

Při nákupu přes oficiální Apple online obchod je u položky „shipping – dodání“ napsáno „během 24 hodin“, což naznačuje, že zásoby samotného Applu nejsou úplně na dně. Nicméně vyprodané sklady obchodníků třetích stran jsou obvykle první náznaky, přicházejícího updatu.

Pokud si spočítáme čísla, zjistíme, že průměrný počet dní mezi updaty MacBooku je 186. Poslední update byl 18 května 2010, což je k dnešnímu datu 409 dní. Když budeme brát v potaz určitou pravidelnost ve vydávání Apple produktů, můžeme směle tvrdit, že Apple je s vydáním aktualizace MacBooku velmi pozadu

macbook_2010

V poslední době jsme si mohli přečíst mnoho zvěstí ohledně vydání MacBooků Air, Maců Pro a Maců mini, ale žádné o MacBooku. Ve včerejším článku jsme vám přinesli rumory o úplném ukončení řady MacBook, nicméně pokud se tak nestane, můžeme předpokládat, že nové MacBooky budou osazeny procesory Sandy-Bridge a budou mít Thunderbolt port. Poslední dobou se také říká, že Apple čeká s vydáním nových upgradovaných řad svých počítačů na nový operační systém OS X 10.7 Lion, který možná bude vypuštěn již příští středu. Pokud je tomu opravdu tak, můžeme se během měsíce těšit, na záplavu nových Apple počítačů.

Dnes nejčtenější

.