Zavřít reklamu
  • Externý HDD disk #46522

    Dobrý deň

    Našiel som externý disk od verbatímu ktorý obsahuke aj čitačku prstu, aký máte na to názor? Chcemtam zálohovať hlavne dokumenty/ učtovnicke závierky z rôznych programov z práce a obávam sa toho že to bude blbnúť len predsa stoji 2360czk/ 90eur za 1TB a pride mi to lacné a teda aj kazové... nemôže sa stať že prestane fungovať čitačka a som v prdeli?

    Ďakujemmza rady

    Externý HDD disk #46528

    Ano, jakmile přestane fungovat čtečka a máte aktivované šifrování a lock touto čtečkou, jste v .......... Navíc, správně máte zálohovat na alespoň dva disky, navíc, pokud chcete zálohovat účetní dokumenty atd. 🙂

    Externý HDD disk #46529

    Ďakujem ano ano to viem len som chcel stare disky zameniť za tieto, ak máte typ na nejaky dobrý disk bol by som veľmi rád kľudne aj SSD

    Externý HDD disk #46530

    Jako uprimne platit za disk s hw cteckou otisku prstu je totalni zbytecnost a vyhozene penize.
    Vice bezpecnejsi bude parovane sw sifrovani.

    Externý HDD disk #46531

    Úplně nejlepší samozřejmě je běžný plotnový disk, který po provedení zálohy vždy uložíte v proipožární skříni/trezoru. Přece jen, je to jedna z nejcennějších věcí. 🙂
    Na zálohy nejsou SSD disky zatím úplně vhodné, přeci jen i když se pokazí elektronika plotnového disku, vyjmete plotny a vložíte je do nového těla je velmi slušná šance, že bude zase fungovat alespoň pro obnovení dat. Pokud se cokoli pokazí na SSD, je na 100% "vymalováno".
    Chce to kvalitní plotnový HDD a v solidní USB 3 nebo TB 3 krabičce budete mít přenosovou rychlost hodně nad 100 MB/s, což je skvělé.
    Já bych se nebál např. Seagate IronWolf nebo Seagate Exos disků. Samozřejme do páru.

    No, a úplně úplně nejlepší řešení je podle mě malý domácí NAS s dvojicí zrcadlených disků, ale to je už samozřejmě trošku jiná "liga", ale na druhou stranu dokážete automaticky zálohovat i vše z telefonů tabletů, počítačů atd. v celé síti. A pokud od toho NASu nebudete chtít extra streamování filmů s překódováním v reálném čase atd. pak úplně stačí Synology DS220j nebo QNAP TS-230.

    Externý HDD disk #46533

    Milane, jak je psano vyse, zaloha se dela minimalne na dve zarizeni a ne, NASka se zrcadlem dve zarizeni nesimuluje 🙂

    Externý HDD disk #46537

    No, čti, co je napsáno, píši o zálohování na dva disky, které se dělá proto, že pravděpodobnost, že se současně pokazí oba dva se limitně blíží nule. A to platí i v NASu. NAS se dvěma zrcadlenými disky je prostě zálohování na dva disky, kde pravděpodobnost, že oba disky odejdou současně se limitně blíží nule. Pořád je to bezpečnější než 1 externí disk. Samozřejmě, pokud chceš bezpečnost zálohování dále zvýšit, např. proti požáru, zlodějům atd., tak si k NAS pořídíš externí disk, který máš off-line v protipožární bezpečnostní skříni, a který "jednou za čas", třeba jednou za týden nebo podle potřeby, jak ti rychle přirůstají data, připojíš třeba přes USB na tu NASku a samo se ti na něj zkopíruje z NASu to, co si nastavíš. Easy. 🙂

    Externý HDD disk #46538

    Ďakujem Vám veľmi pekne p. Milan veľmi ste mi pomohli

    Externý HDD disk #46539

    Milane, dvou diskova NASka se zrcadlem je proste stale jedno zarizeni. Takze jako zarizeni je to stejne jako jeden externi disk.
    Muzes s tim nesouhlasit, muzes proti tomu protestovat, ale to je tak vse co s tim muzes delat.
    Apropo, uz jsem par vyzkratovanych/vypalenych ci vytopenych nebo ukradenych dvou diskovych NASek zazil 😉 Jak myslis ze v techto pripadech majitelum pomohlo zrcadlo? 🙂

    NASka a obcas pripojeny velky disk, ktery je casteji nekde mimo, nebo dve NASky na ruznych mistech.

    Externý HDD disk #46541

    Když je to tak důležité, tak koupit NAS (mám DS 220 play - nevím, jestli je korektní číslo) a k tomu C2 Backup od Synology.

    Externý HDD disk #46549

    @ 🙂 - no, nezlobte se na mě, ale jeden externí disk je naprosté minimum (zde přece existují originální data na originálm disku + kopie na tom externím disku = 2 disky ve 2 zařízeních), dvoudiskový NAS je lepší než jeden externí disk (originální data na originálním disku + 2 disky v NAS = 3 disky ve 2 zařízeních), a samozřejmě "off-line" a jinde uložený externí disk jako přídavek k dvoudiskovému NAS je lepší než jen dvoudiskový NAS (originální data na originálním disku + 2 disky v NAS + externí disk = 4 disky ve 3 zařízeních). Jde jen a jen o škálování zálohovacího řešení v čase, podle potřeby a podle finančích možností. 🙂

    @ Anonym: jasná věc, vůbec nejdůležitější je pořídit tu první zálohu a pak v tom pokračovat 🙂

    @ Peter: rádo se stalo, nejdlůležitější je začít zálohovat a podle potřeby pak případně rozšířit zálohovací schéma 🙂

    Externý HDD disk #46551

    NASka s dvema diskama je JEDNO zarizeni at si rikas co chces. Zdroj maji spolecny a zdroj muze odpalit oba dva disky behem mrknuti oka a pak ti nepomuze ze zrcadlis 🙂

    Apropo, zrovna dneska byla zajimava diskuze na zive 🙂 tam si pocti o zrcadlenych discich ktere odesly 🙂

    Externý HDD disk #52723

    🙂 píše:
    NASka s dvema diskama je JEDNO zarizeni at si rikas co chces. Zdroj maji spolecny a zdroj muze odpalit oba dva disky behem mrknuti oka a pak ti nepomuze ze zrcadlis 🙂

    Apropo, zrovna dneska byla zajimava diskuze na zive 🙂 tam si pocti o zrcadlenych discich ktere odesly 🙂

    Jestli nevadí, že se zde přidám, tak řeším to a samé.
    Moje idea:
    1 kopie dat v mašině
    2 kopie na externím hdd
    3 kopie mimo domov 2disková naska + něajké UPS, vše ale levně, akorát nevím, co přesně pořídit v merku mám Synology DS220+ (nebo stačí Synology DS220j u toho lidi píšou že je to pomalý?), ups třeba tato? APC Back-UPS BE-850VA? nic kromě záloh z Time machine (popřípadě synchronizaci iPhone a mac) neplánuji. Disky zatím nevím, zda stačí jen vybrat "random" 24/7 a každý jiný výrobce nebo značení 2 x 1TB mi bohatě bude stačit.
    4 kopie, a to nebude ale již záloha, ale pouze synchronizace toho "opravdu nejdůležitějšího" do cloudu iCloud.

    Teď otázka:
    šifrovat vše v Macu, má tam na to zatržítko a bude to takhle stačit, nebo šifrovat ještě jinak, nějakým spešl SW? A jakým?

    A jaká je pak šance, třeba když se něco podělá, tak asi ze zašifrovaného disku již pak nikdo ty data neobnoví (nehledě tedy na to, že obnova dat je šíleně drahá, pro obyč. smrtelníka).

    Díky za rady

    Externý HDD disk #52724

    a ještě jaký typ, někdo myslím doporučoval jedině do NASu disky CMR/PMR..
    ale teď se dívám, že nemají označení 24/7, což by nevadilo, ale co vadí je, že 1TB CMR co jsem našel je pouze od jedné značky jedna edice 🙁 Chtěl jsem spíš buď od 2 různých značek, nebo 2 odlišné edice, kdyby třeba byla vadná celá série, je pak moŽnost, že kleknou kvůli nějaké chybě oba naráz.
    Nebo je to jedno?
    Můžete mi prosím poradit i s diskama?
    Díky.

Odpověď na: Externý HDD disk

celý text

.