Zavřít reklamu
  • Reinstal macOS #54221

    Dobrý den,

    mám na Vás dotaz, zda by mi někdo nemohl pomoci s reinstalací mého starého macbooku. Pouštěl jsem se do něčeho, čemu nerozumím a taky to tak dopadlo. Když jsem chtěl začít s "reinstalací", tak jsem v diskové utilitě nějak smazal co se dá - Ano, nebyla to správná cesta :D. Tím myslím, že klikl na hlavní disk a dal smazat. Naformátoval nový disk a pokračoval.
    Následně jsem zvolil "Znovu nainstalovat macOS" a začala instalace. Pár sekund před koncem mi mac vyhodil chybu "Při přípravě instalace se vyskytla chyba. Zkuste aplikaci spustit znovu" a dál s tím nic nešlo dělat. Tato chyba vyskakuje pokaždé, i když jsem měnil typ formátů apod. Zkoušel jsem i dávat "Záchrany disků" atd, ale furt vše při starém. Dále jsem zkusil udělat dvě boot usb, jedno s os Sierra a druhou s ELCapitan. Začala instalace a u obou případů naskočila chyba: "Operaci nelze dokončit. Undefined error 0"
    Zkoušel jsem různé opravy atd. skrz youtube, ale stále beze změny.

    Macbook Pro - model: A1502

    Nemá s tímto někdo zkušenost či nějakou radu, kterou bych mohl jeste zkusit? Či bude lepší to rovnou odnést do servisu?

    Děkuji předem za jakoukoliv radu,

    Pavel

    Reinstal macOS #54222

    Zkus smazat úplně vše a obnov poslední platnou verzi kompatibilní s macem přes web Option-Command-R

    Reinstal macOS #54223

    Mikael píše:
    Zkus smazat úplně vše a obnov poslední platnou verzi kompatibilní s macem přes web Option-Command-R

    To jsem zkusil též. Smazal jsem komplet vše znovu, vypl macbook, pak zapnul a dal option+R. Mac začal stahovat z netu OS, viděl jsem pak v disk.utilitě, že přidal nový basesystem, ale když se pak chtěl nainstalovat, skončilo to stejně.

    Reinstal macOS #54224

    hm, to je divné, ono to přes web má i rovnou nainstalovat a po restartu jen vybereš daný disk jako startovací a hotovo.

Odpověď na: Reinstal macOS

celý text

.