Zavřít reklamu
  • Malware na Macu? #53287

    Ahoj všem! Včera se mi stala nepříjemná věc: kliknul jsem na odkaz na svém Macu (M1), počítač se zasekl a přestal reagovat na mé příkazy, též přestal reagovat na klávesy. Musel jsem počítač vypnout, pak zavřít všechny karty a znovu ho restartovat. Toto mi nepřijde normální. Teďka pochybuji, že můj Mac je v bezpečí. Používám MacOS Monterrey (12.0) a momentálně jsem připraven přejít na Venturu, i když se obávám o výkon Macu. Nic jsem nestahoval, s ničím jsem nesouhlasil, všechno funguje jak má, ale nijak mě to neuklidňuje. Avast našel tři soubory se stejným názvem, které označil jako infikované: MacOS AdAgent-EC (a nemůže s nimi nic dělat). Jedná se o malware nebo část systému? (jsou uložené ve složce System library, takže spíš asi druhá varianta, ale chtěl bych slyšet váš názor) Obávám se také hypotetické nevyloučitelnosti viru, tj. pokud systém aktualizuji, virus zůstane i nadále? Nebo pokud smažu celý systém a nahraji své soubory zpět přes iCloud, nevrátí se hypoteticky virus na své původní místo spolu s ostatními soubory? Co bych měl dělat? Je to paranoia a nemá cenu se tím zabývat, nebo mám preventivně vyčistit pevný disk, nebo stačí jen aktualizovat systém? Děkuji.

Odpověď na: Malware na Macu?

celý text

.