Zavřít reklamu
  • Mac nejde back up #51088

    Zdravím,

    mám vcelku problém s back upem,který mi nejde za žádných okolností vytvořit jak na externím hdd tak v notebooku. Napíše to vždy hlášku "time machine nemohla vytvořit snímek z nějž by udělala zálohu". Před týdnem mi zmizely veškeré složky z plochy,když jsem odinstalovala dropbox, čímž jsem asi něco podělala, tudíž jsem ho zpět nainstalovala a 70%dat se mi vrátilo nicméně je možné, že jsem odinstalovala nějaké hlavní soubory a proto teď mám s back upem problém?
    Stáhla jsem si MacClean pro nějakou údržbu,ale to mi bohužel taky nefunguje, pořád to píše Analyzing your system, please wait,ale nikdy nedokončí /jakoby chyběly nějaké kořenové soubory či co/.

    Prosím poradíte?

    Mac nejde back up #51090

    Tak to tě asi čeká přeinstalace systému.

    Jinak netuším jak ti s tímto pomoci. Jedu na icloudu a dropbox jsme nikdy neměl, a TimeMachine mám v podstatě zapnuté jednou měsíčně na extra zálohu na jiný disk.

    Mac nejde back up #51092

    Mikael píše:
    Tak to tě asi čeká přeinstalace systému.

    Jinak netuším jak ti s tímto pomoci. Jedu na icloudu a dropbox jsme nikdy neměl, a TimeMachine mám v podstatě zapnuté jednou měsíčně na extra zálohu na jiný disk.

    no to prave si rikam,ze bych asi udelala, zvladnu to sama doma bez vetsich obtizi?A co data?Na cloudu mi zustane vse potrebne ze?co bylo potreba jsem ruco pretahla na exter hard.

    Mac nejde back up #51094

    linda píše:

    Mikael píše:

    Tak to tě asi čeká přeinstalace systému.

    Jinak netuším jak ti s tímto pomoci. Jedu na icloudu a dropbox jsme nikdy neměl, a TimeMachine mám v podstatě zapnuté jednou měsíčně na extra zálohu na jiný disk.

    no to prave si rikam,ze bych asi udelala, zvladnu to sama doma bez vetsich obtizi?A co data?Na cloudu mi zustane vse potrebne ze?co bylo potreba jsem ruco pretahla na exter hard.

    ještě dotaz k time machine, udělala jsem zálohu před 2lety první a poslední na exter hard, dalo by se to využít nebo je lepší komplet přeinstalování systému?

    Mac nejde back up #51102

    Využít by to šlo, ale raději si ten systém přeinstaluj.

    Apple i tak doporučuje dělat vždy čisté instalace hlavně na nové řady ios, macos prostě všeho co jde.
    Házet nový přes starý se nemusí vždy zadařit provést bez problémů.
    Takže na čistý macOS zkus data přetáhnout z timemachine a porovnat s exter. zálohou co tam je stejné a co chybí a ty potom přetáhnout ručně.

    Pokud máš na exter. zálohu jako celek, tak si otevři prvně tu.

    Je to na delší dobu, ale prvně si udělej kompletní porovnání záloh. Soubory co budeš potřebovat si dej bokem na disk/flasch atd. A potom teprve udělej tu čistou instalaci

    Mac nejde back up #51115

    diky takze nejdrive cistou instalaci, ta jde pres cmd+R pri spusteni ze?Snad se na nicem.nezadrhnu 🙂

    Mac nejde back up #51119

    Linda píše:
    diky takze nejdrive cistou instalaci, ta jde pres cmd+R pri spusteni ze?Snad se na nicem.nezadrhnu 🙂

    No já to dělám v disk utilitě - smažu disky a přes net recovery nahraju nový systém.

    Ale na netu je přímo od applu spousta postupů jak postupovat, takže si to prvně nastuduj a vrhni se na to.

    podle rychlosti připojení na tom strávíš možná 1-2 hodiny.

Odpověď na: Mac nejde back up

celý text

.