Zavřít reklamu
 • Paralells Desktop na M1 #46944

  Ahoj, nemáte někdo prosím zkušenost nebo nevíte jistě jakou verzi Windows 10 potřebuji k instalaci na nyní již oficiální verzi Paralells 16 s podporou M1? Zda stačí Win10 64bit CZ nebo musí byt Win10 ARM jak tomu bylo u betaverzi? ARM je, pokud vím jen v Eng a není to plna verze? Omlouvám se za hloupé dotazy, ale nejsem kdovíjak zběhlý uživatel. Díky za podložené rady, nikoliv teorie.

  Paralells Desktop na M1 #47096

  Tak jde jen ARM verze, info přímo od Paralells

  Paralells Desktop na M1 #47097

  Ano je to tak, Parallels ani žádný jiný virtuální stroj nebude schopen na M1 provozovat Intel x86 verzi Windows. Ze své podstaty jde o nástroje, které umožňují "pustit" hostovaný systém k procesoru a samozřejmě pak musí být instrukční sada shodná.

  Pokud by měly Parallels umět spouštět x86 Windows, musely by instrukce a spoustu dalšího emulovat (tj. překládat) podobně jako to dělá Rosetta 2. To je ale násobně komplikovanější než prostá virtualizace a pochybuji, že to budou chtít udělat, nebo dokonce, že to zvládnou dotáhnout do funkčního stavu.

  Paralells Desktop na M1 #47100

  Par mesiacov uz fungujem na parallelse, po update na 16.5 a poslednych buildoch windowsu nemam ziadnu vyhradu. Bez problemov slapu 32, 64 bitove appky co som sa divil dokonca aj nas nemocnicny system. Sem tam zahrajem left 4 dead, CS ko atd. Pre mna uplne zhodna skusenost ako bootcamp resp parallels na intelackom macu. Kto potrebuje win smelo do toho

Odpověď na: Paralells Desktop na M1

celý text