Zavřít reklamu
  • Obnova Macbook ze zálohy #40975

    Ahoj lidi.. Prosím o radu. Před 3 lety jsem se odhodlal přejít z Windows na Mac. Nelituju. Mám MB PRO 2017 512 GB s TB.

    Po 3 letech provozu se mi však zdá, že je všechno, tak nějak pomalejší. Jde to vypozorovat už u loginu po zapnutí (ne že bych MB vypínal, ale jednou za čas to ten restart chce) - dřív se zadalo heslo, udělalo to blik a byl jsem "tam". Nyní se ta lišta vybravuje tak 10 sekund... A další appky se startují tak nějak pomaleji... No prostě jsem si řekl, že udělám "vyčištění".

    U Iphonu to dělám cca 1x za rok - záloha na icloud, totální restart/smazání dat a nastaevní, obnova z icloud. Práce na hodinu. Iphone se nezrychlí, ale najednou mám třeba o 20 GB více kapacity...

    No a teď se ptám - vyplatí se mi koupit ext HDD, udělat na něj Time Machine zálohu a pak udělat nějaký restart/smazání dat/obnovu (případně poraďte jak přesně)? Pomůže to? Nebo se to obnoví ze zálohy včetně všeho balastu? MB mám na práci a nemohu dělat "čistou instalaci" všeho. To by mi zabralo týden času a ten já nemám. Měl jsem představu to pustit o víkendu odpoledne, ať si to z té zálohy všechno obnoví a večer bude MB tak jak před formátem, ale rychlejší...

    Nebo je to dle Vás zbytečné?

    Díky za každou radu a pomoc.

    Luk

    Obnova Macbook ze zálohy #41184

    Lepší je zazálohovat si produkcni data a udělat reset kompu do továrna bez obnovy dat a nastavit to celé znovu. Obnovením ze zálohy jen vrátíš předchozí stav.

Odpověď na: Obnova Macbook ze zálohy

celý text

.