Zavřít reklamu
  • Střih videa 4K -5K #53089

    Ahoj . Jdu na Vás s dotazem ohledně koupě nového McBooku.
    Nikdy jsem jsem ho nevlastnil a ted když už mam více zařízení od apple ,přemýšlím o rozšíření .Nejsem žádný profík ve střihání ,jen hobb.
    Pokud bych si měl skládat normal stolní PC.Věděl bych vše co koupit a vybrat , ale u apple bohužel netuším . V konfiguraci jsem vybral jen to nejlepší ,jak bych to viděl já , ale to je 100k 🙁
    Jaká konfigurace 16 palcového mcbook by stačila ?
    Jdou pak na Mcbook naistalovat warez programy ,jako Premiere pro apod .. protože jinak to jsou hrozné pálky a mě by se to nevyplatilo . Děkuji za odpověd 🙂

    Střih videa 4K -5K #53093

    Opice/banany/apple

    Střih videa 4K -5K #53094

    Na hobby ti uuuuuplně stačí m1 Air v základu 8-256, a žádný warez ani nepotřebuješ. iMovie + Keynote je dostatečný a je zadarmo. Ano i 4k, ano i 5k. Když jsem přecházel z win na mac taky jsem hned instaloval ms office, photoshop apod. Samozřejmě warez. Ale to je chyba. Nauč se nejdřív s tím co dostaneš zadarmo. Apple logika je jiná, ale jakmile ji příjmeš a naučis se s tím, na win a warez si ani nevzpomenes.

    Střih videa 4K -5K #53098

    Pavel píše:
    Na hobby ti uuuuuplně stačí m1 Air v základu 8-256, a žádný warez ani nepotřebuješ. iMovie + Keynote je dostatečný a je zadarmo. Ano i 4k, ano i 5k. Když jsem přecházel z win na mac taky jsem hned instaloval ms office, photoshop apod. Samozřejmě warez. Ale to je chyba. Nauč se nejdřív s tím co dostaneš zadarmo. Apple logika je jiná, ale jakmile ji příjmeš a naučis se s tím, na win a warez si ani nevzpomenes.

    Pardon, ale srovnávat Premiere s iMove to je jako srovnávat Porche se Škodovkou. Za mě bych šel klidně do základní konfigurace 16" Pro, pokud trváš na 16", jinak za mě Pro 14" je super stroj. Souhlasím sice s Pavlem, že Air to taky zvládne, ale…. Jen pro doplnění, proč ne Air, protože má pouze pasivní chlazení a pokud to myslíš s videam alespoň trochu vážně (i jako koníček), tak by Tě v tomhle mohl omezovat, jinak je to super stroj. Co se týká Warezu, tak odpověď asi znáš, všechno jde, když se chce.

    Střih videa 4K -5K #53100

    Neber to nijak ofenzívně, ale iMovie+Keynote je natolik silná kombinace, ze normálnímu hobby uživateli (viz zadavatel otázky) to bude stačit léta. A jestli se video vyexportuje za 10 min na pročku nebo 12 na airu nehraje takovou roli. A co se tyče 16’’ to mi hlava nebere. Notebook je pro mě primárně mobilní zařízení, ergo co nejvíce na cestování a nemusí to být hned na druhou stranu zeměkoule, stačí v rámci dne se jen někam přesunout, nebo alespoň z obýváku do ložnice 😀 tedy preferuji váhu a rozměry. 2,2kg vs 1,2kg je fakt velký rozdíl. Dále 16 je na “velkou” práci stejně pořád malý s nutnosti připojit monitor, to je pak už lepší mít Mac mini nebo mac studio + jakýkoliv 27+ monitor. Tedy nb má být co nejvíce portable, doma na práci mac.

    Střih videa 4K -5K #53103

    Jenze vetsina lidi ma uz jen motebook na vsechno…

Odpověď na: Střih videa 4K -5K

celý text

.