Zavřít reklamu
  • Výběr MacBooku #52610

    Dobrý den,
    již delší dobu jsem nespokojen s Windows a také v domácnosti máme čím dál více Apple produktů. Završil bych to nákupem MacBooku Pro nebo Air.
    Jako windowsák dokážu odhadnout jaký hw (procesor, RAM) by notebook měl mít aby svižně valil, což ale u Apple neodhadnu, maximálně velikost disku. Proto jsem vsadil na vyšší konfiguraci "pro jistotu", tedy M2, 10 jader GPU, 16GB RAM a 512GB disk.

    Když konfiguraci s +-13" displayem hodím do Apple Store mám na výběr ze 3 produktů.

    MacBook Air M2 za 51.990,-
    MacBook PRO M2 (2021) za 50.990,- (který je paradoxně levnější)

    ovšem v této hranici už stojí za úvahu nový 14"
    MacBook PRO M2 Pro za 58.990,-

    a teď co vybrat? Velikost, váha, výdrž prakticky nehraje roli. Budete jistě namítat, na co ho budu využívat, ale to je právě otázka, zda se mi výkonem neotevře nová kapitola využití (krom stávající běžné kancelářské práce) a neposune mě na vyšší level aplikací, na které třeba aktuálně s Windows ani nepomýšlím, protože by to nezvládly.

    Děkuji

    Výběr MacBooku #52611

    Obecně 13” pročka mají horší displej než air 13.6”
    Osobně mám air M2 vyšší konfigurace jak máte vyspecifikováno vy a nemohu si na office práci stěžovat. Nějaké více náročné apky nepoužívám ale asi by to měl s omezením zvládnout. Vyloženě Pro 14” je už pro grafiky a lidi s nutností větší konektivity, která airu chybí.

    Jo a jinak Air M2 8cpu/10gpu 512GB jsem koupil za 44 577 s VIP kódem na datartu

    Výběr MacBooku #52615

    14" Pro M2 má taky horší displej jako Air M2?

    Rozumím, že Pro oproti Air je pro náročné uživatele, ale zase ten rozdíl v ceně oproti výkonu mě láká

    Výběr MacBooku #52616

    ivawe píše:
    14" Pro M2 má taky horší displej jako Air M2?

    Rozumím, že Pro oproti Air je pro náročné uživatele, ale zase ten rozdíl v ceně oproti výkonu mě láká

    13" Air má Liquid Retina displej,
    13" retina
    14" Liquid Retina XDR displej

    jinak okem to asi nepoznáte, ale při něčem to může být viditelné

    Výběr MacBooku #52617

    Dobry den,

    Jsem na tom podobne jako autor prispevku. Nicmene premyslim nad soabsi variantou Macbooku. Nejnovejsi clanek ohledne pomalejsich ssd disku mi klidu nedodal. Ba naopak, mam v tom vetsi gulas

    Macbooky s M2 procesorem jsou dle noveho clanku pomalejsi nez by se mohlo zdat. Takze ted nevim. Mel bych to ciste na zakladni ukony a obcasne strihani 4K videa pri 60fps.

    Premyslel sem nad
    -Macbookem Pro M2, 8GB Ram, 256GB
    -Macbookem Air M2, 8GB, 256GN
    -Macbookem Air M1, 8GB,256GB

    nekde sem videl, ze strihani 4K videa s M2 procesorem je o cca 2 min rychlejsi.

    • vy nyni pisete, ze pokud neni uloziste vetsi, tak verze Macbooku s M2 procesorem, ma pomalejsi uloziste. Co to znamena pro bezneho s obycejneho uzivatele? Pozna to? Co by bylo pro me potreby nejlepsi.

    Diky za jakekoliv info. Macbook sem nikdy nemel, a prechazim na Apple produkty. Pavel

    Výběr MacBooku #52620

    Zdravím. Běžný uživatel to pomalejší uložiště nepozná. Těch pár vteřin by nikoho nerozhodilo, protože to bude vidět u přenosu/zpracování několika gigových souborů.
    Na střih videa rozhodně Pro a rozhodně NE základní GPU, ale vyšší řadu. A pak podle zvyku na velikost displeje, je lepší vzít jen menší verzi a cpát to přes thunderbolt do 4K monitoru. Tak to dělám doma s Airem, i když jen upravuji domácí fotky.

    Výběr MacBooku #52674

    Zdejší portál uvádí "tajnou" předpověď že vyjde Air 15". Dá se tomu nějak věřit? Protože uhlopříkou by to bylo to, co bych hledal, protože 16" Pro je cenově dost vysoko. 13" se mi zdá málo (ale patrně klamou i rámečky)
    Tak jestli doufat a čekat nebo vzít 14" Pro M2 2022?

    Výběr MacBooku #52676

    13” pro nebrat. Je to šunt. Vyplatil se buď Air nebo 14” pro oba vM2

    Výběr MacBooku #52677

    Však píšu o 14". Ale otázka byla, zda 15" bude...

    Výběr MacBooku #52734

    Mam 13" pro M1 model 2020 a bezi super. Ale odporucam brat model so 16 GB RAM a verziu ktora umoznuje pripojit 2 externe displeje !!! Perfekna recenzia Jana Brezinu https://www.youtube.com/watch?v=O7ePf0kFfzw&t=817s

Odpověď na: Výběr MacBooku

celý text

.