Zavřít reklamu
  • 8GB RAM/16GB RAM #45411

    Dobrý deň, zvažujem kúpu MacBooku Air s čipom M1 (prechod z Windowsu) a chcel by som sa spýtať do akej verzie ísť? 8GB RAM alebo 16GB RAM? MacBook by bol využívaný na kancelársku prácu (Office), multimédia, prehliadanie webu, YouTube. Nebude sa na ňom editovať (žiadny Photoshop, Premiere). Ide mi hlavne o to či bude MacBook zvládať fungovať pri týchto činnostiach aj za 4-5 rokov alebo či nárokom systému/aplikácií časom 8GB RAM stačiť nebude. Ďakujem:)

    8GB RAM/16GB RAM #45413

    8gb je dneska zaklad, par let to bude na tohle OK, ale za tech 5-6let tonuz muze byt malo

    mam takhle 4gb na Airu, tech 6let co to mam na stejnou praci je jeste OK, ale pak jsou obcas narocne stranky nebo toho je otevreno hodne tak uz to obcas nechce nacitat

    takze 8gb bude porad dobry, pokud nejsou problem penize tak vzit 16gb

    8GB RAM/16GB RAM #45414

    S 8gb bych svuj mac asi vyhodil oknem. Uz s 16gb se mi safari restartuje napr. na novem FB(kdyz scrolluju) s hlaskou, ze stranka zere hodne pameti.

    8GB RAM/16GB RAM #45417

    no ale to nieje problem Applu ale FB ktoremu pojem optimalizacia nic nehovori, ja sa cudujem ludom ze FB vobec pouzivaju

    8GB RAM/16GB RAM #45419

    Apple píše:
    S 8gb bych svuj mac asi vyhodil oknem. Uz s 16gb se mi safari restartuje napr. na novem FB(kdyz scrolluju) s hlaskou, ze stranka zere hodne pameti.

    Tak vyhazuj, ale prvne dej vedet kde mame chytat 😀

    Je zvlastni, ze ty mas s 16GB problemy a ja pri 8GB se stovkama tabu v Safari problem vidim jen obcas (k tomu uprava fotek v C1 a Affinity a rozepsana povidka pri poslechu youtube setu). A ano, ty problemy obcas zpusobuje debilni FB stranka v defaultu. Staci ale par user scriptu v Tampermonkey a je to o dost lepsi.

    8GB RAM/16GB RAM #45427

    aksksk píše:
    no ale to nieje problem Applu ale FB ktoremu pojem optimalizacia nic nehovori, ja sa cudujem ludom ze FB vobec pouzivaju

    A tvrdim snad ze je to neci vina? Pta se na dobu dalsich 4-5 let. Ja to vidim tak, ze za dalsich 4-5 bude 8GB malo i na pohodlne prohlizeni nekterych webovek, kdyz uz se i ted s 16GB reloadujou.

    8/16 diskuze jsou tak nejak k nicemu, 16gb je nobrainer.
    16/32 diskuze uz smysl ma.

    8GB RAM/16GB RAM #45429

    Mal som macboo air M1 16gb ram 512gb SSD je to super comp.
    Ale predal som ho...

    8GB RAM/16GB RAM #45435

    No ja vam neviem, ale pri tych M1 kach je 8 gb ako 16 gb pri intelackych macbookoch pripadne imacoch.
    Mam oboje tak viem porovnat, na beznu pracu absolutne 8gb pri M1 ke dostacujuce, ide to velmi dobre

    8GB RAM/16GB RAM #45437

    Me by zajimalo, jak to ten starsi Air 2012 s 4GB dela, ze i v roce 2021 jede na beznou “kancelarskou” praci pekne svizne. Tou beznou kancelarskou praci mam na mysli web (samozrejme ze safari, ne ta blbost zvana chrome), hudba-filmy, office, mail.
    Jak to dela? 😀 za 5-6 let nebude pomalu stacit ani 16GB podle jednoho 😀

    8GB RAM/16GB RAM #45441

    co mam early 2014 MBA od nova s 4GB a porad to bezi slusne.
    Jedu v safari a jedine co ma obcas problem j vyuzitim je web-mail na outlook.com

    A to mam otevreny vetsinou 2-3panely safari a v kazdem tak 10 zalozek

    8GB RAM/16GB RAM #45442

    Mam MBA M1 a myslim si že 8GB stačí a nějakou dobu bude stačit.
    Osobně jsem si koupil sice 16GB ale nevím jestli jsem si neměl spíš koupit větší SDD. Takže pokud bych si musel vybrat jestli 8GB ram a 1TB ssd nebo 16GB ram a 512GB ssd tak bych asi zvolil (teď po skoro 2 měsícich) verzi s 8/1TB než 16/512GB.

    8GB RAM/16GB RAM #47981

    Myslíte, že když ho budu používat k výše popsaným věcem, že bude na minimálně 5 let ok?

    8GB RAM/16GB RAM #47982

    Omlouvám se odpověď na špatný příspěvek

Odpověď na: 8GB RAM/16GB RAM

celý text

.