Zavřít reklamu
  • Pasivní větráčky u Macbook Pro 2019, 13′ #42444

    Dobrý den,

    mám nový Macbook pro 2019 s 13'. Řeším tu problém s větráčky. Mám pocit, že jsou zbytečně až moc pasivní a buď jsou vypnuté uplně nebo jednou jen na základní rpm (1200).

    Když nic nedělám, tak se počítač nepřehřívá, ale když zapojím externí monitor nebo otevřu hru/photoshop, počítač začne být pekně horký.

    Kvůli tomuto problému jsme si stáhl iStats. S externím monitorem dosahuje CPU i 70 stupňů, ale větráčky si i tak jedou jen na 1200rpm, jako by se nic nedělo. Jednou jsem zkusil přes iStat manuálně zvednout větráky na 50% (4200rpm) a teplota CPU hned klesla na 50 stupňů.

    Rád bych se zeptal, jestli je to vše oka a CPU se 70 stupni je oka nebo jestli bych měl začít řešit proč jsou větráky tak pasivní.

    Je pravda, že teplota nikdy nešla přes 80 stupňů, třeba by se pak větráky rozjely víc. Ale zdá se mi to škoda, že je počítač tak horký, je pak nepříjemné na něm míc ruce nebo celkově jeho úžívání se tím komplikuje.

    Díky za veškeré rady, tipy nebo zkušenosti :).

    Kuba.

    Pasivní větráčky u Macbook Pro 2019, 13′ #42448

    macbook zacne zvysovat otacky okolo 85 stupnou.... je to ok

    ono to dost casto boostuje frekvenciu pokial ma rezervu v teplotach co je tych 85 takze ak by to dali na 70 tak by bol prave naopak pekne hlucny

    Pasivní větráčky u Macbook Pro 2019, 13′ #42467

    Oka super. Diky moc za objasnění 🙂

Odpověď na: Pasivní větráčky u Macbook Pro 2019, 13′

celý text

.