Zavřít reklamu
  • Skutečný výkon M2/Pro/Max #52809

    Dobrý den, již nějakou dobu sleduji dění kolem Applu a tudíž mi nemohli uniknout čipy apple silicon, aktuálně m2. Tyto čipy mi přijdou velice zajímavé a již nějakou dobou uvažuji nad koupí Macu. Když jsem o nich ale něco hledal, našel jsem nadšené recenze hlásající, že to jsou díky těmto čipům nejlepší počítače na světě na jedné straně a na druhé ty, kterým to přijde jen drahá “placka”. Stejně tak narážím stejně často na prohlášení jako “výkon, který ani nevyužijeme” a zase jinde naopak. Nezajímají mě teď benchmarky, ani podobná umělá srovnání, jde o zkušenost v s jak macy a práci s nimi, tak to samé na obdobném (stejná cena) stroji s windows. Jde mi o to, nepořídit zařízení za 50k a více a zjistit, že se dá to samé nebo lepší pořídit za polovinu, jen bez spola-snědeného-ovoce. Budu rád za jakýkoli názor

    Skutečný výkon M2/Pro/Max #52813

    Som student a pouzivam MacBook Air M2 na pracu a studium. Striham videa, robim prezentacie, projekty, dizajn, atd… a popri tom mam otvorenych kopu okien (multitasking). Co som pozeral vyuzitie v Monitore Aktivity, tak zvycajne pouzijem asi 10% CPU, pri narocnejsich veciach max 35% CPU… Cipy Apple Silicon patria podla mna medzi najlepsie cipy v sucasnosti pre pocitace a beznich pouzivatelov. Pre profesionalov neviem. Pre 90% ludi staci M2. Takze vykon cipu by som neriesil, su to vykonne bestie. Radsej by som sa zameral na RAM, kde treba minimalne 16GB. 8GB je velmi malo, kedze cipy Apple Silicon nemaju pamat GPU, takze na vsetko sa pouziva tych 8GB.

    Takze v kratkosti, cipy Apple Silicon su extremne vykonne a efektivne, treba sa zamerat hlavne na RAM.

    Skutečný výkon M2/Pro/Max #52817

    Díky, o RAM vím- ta je opravdu důležitá

Odpověď na: Skutečný výkon M2/Pro/Max

celý text

.