Zavřít reklamu
  • iMac 27 / 2019 – bootování z externího SSD #37665

    Taky se chystám na něco podobného s 27" late 2012. Lezu tam kvůli kurvítku ve stojanu.
    https://www.youtube.com/watch?v=06gdrDps2No
    doporučuju se tam aspoň podívat, jestli to náhodou není pořád stejně.

    Nahradím 1TB HDD za 1TB SSD samsung evo
    Koupil jsem ještě 256GB mSATA a adaptér z mSATA na nějaký spešl Apple konektor. Ve fusion drive verzi tam bylo SSD, jestli to bude fungovat a počítači vysvětlím, že má v sobě Fusion drive ze dvou SSD, mělo by to být i rychlejší, prý umí pracovat nezávisle na sobě 🙂
    Nahradím tehdy nejslabší i5 za tehdy nejlepší i7
    Vyměním baterku na základní desce.
    RAM je snadno vyměnitelná, už je tam maximální - z 8 na 32GB

    Samozřejmě jsem to progooglil a vyutuboval. Zdroj to utáhne, nekompatibilní teplotní senzor na SSD vyřeším softwarem. Né doplňkovým senzorem za 1000 😀 Vím jak to odlepit a nezničit 😉 Jen mě mrzí, že nejde vylepšit i grafika, je dedikovaná, ale přesto nedílnou součástí základní desky. Ta se pekelně těžko shání a byla by dražší než celý tenhle tuning dohromady.

    Než někdo řekne že se to nevyplatí, vězte že mě to baví. Není to primární počítač, kdyby chcípnul nic se nestane, všechny dražší komponenty mám z bazaru. Je ale zarážející kolik stojí ty blbosti kolem:
    Lepící sada na displej 250,-
    Adaptér mSATA - Apple 200,-
    USB-SATA adaptér 150,-
    teplovodivá pasta 160,-
    3,5"--> 2,5" adaptér 90,- je to jenom kus plechu se 4 šroubky
    Knoflíková baterka 32,-

    iMac 27 / 2019 – bootování z externího SSD #37693

    To Johnny.

    Nepremyslal si ze to zdokumenrujes a das nam nahliadnut na cely postup ? mohlo by to byt pre niekoho poucne, pre ineho zaujmave.

    Pre mna urcite.

    iMac 27 / 2019 – bootování z externího SSD #37697

    Dělá to problémy při usnutí. Je nutno pořídit disk s rámečkem pro Thunderbolt 3.

    iMac 27 / 2019 – bootování z externího SSD #37714

    Pacho píše:
    To Johnny.

    Nepremyslal si ze to zdokumenrujes a das nam nahliadnut na cely postup ? mohlo by to byt pre niekoho poucne, pre ineho zaujmave.

    Pre mna urcite.

    Noo nejsem zrovna youtuber. Navíc nebudu dělat prakticky nic co bych na youtubu už nenašel.

Odpověď na: iMac 27 / 2019 – bootování z externího SSD

celý text

.