Zavřít reklamu
  • Optimalizované nabíjení ?! #51419

    Ahoj,

    chci se zeptat, jaký máte názor na funkci "Optimalizované nabíjení".

    Myslím to v tom směru, jestli opravdu šetří životnost a kapacitu baterie, či nikoliv.

    Při zapnutí této funkce si iPhone zapamatuje, kdy iPhone nabíjíte atd..., ale např. nabíjet ho pravidelně každou noc zrovna u mne a mém používání nedává smysl, jelikož mám večer často okolo 40% baterie a tudíž nesplňuji předpoklad "...iPhone si zapamatuje, kdy ho zpravidla nabíjíte...", jelikož ho nabíjím celkem různě.

    Předem Vám mockrát děkuji za odpověď, mějte se.

    Optimalizované nabíjení ?! #51424

    Ahoj,

    no odpověděl jsi si sám. Pokud budeš nabíjet mezi 22-06 pravidelně, bude ti fungovat optimalizace a bude se šetřit baterie.

    Jinak to nemá smysl, já to mám zapnuté, ale v nočních hodinách to nabíjím tak 2-3x týdně a v grafu baterie mám vidno, že optimalizace byla aktivní jen 1x.

    Takže pokud to chceš uplatnit, nezbyde ti nic jiného než časy nabíjení mít stejné každý den, i když budeš nabíjet z 40-50 %.

    Můj osobní názor je, že pokud s mobilem nechceš být více jak 3 roky, tak tohle ani nemusíš používat, pokud ho chceš mít déle jak 3-4 roky, beztak ti dřív dojde limitní počet cyklů nabíjení a degradaci nezabrání ani optimalizace, to budeš mobil nabíjet 2 x denně a tam ty časy neuhlídáš.

    TZn ber to jako spotřební zboží, max co 3 roky kup nový a podobné kraviny neřeš.

    Optimalizované nabíjení ?! #51438

    Mikael píše:
    Ahoj,

    no odpověděl jsi si sám. Pokud budeš nabíjet mezi 22-06 pravidelně, bude ti fungovat optimalizace a bude se šetřit baterie.

    Jinak to nemá smysl, já to mám zapnuté, ale v nočních hodinách to nabíjím tak 2-3x týdně a v grafu baterie mám vidno, že optimalizace byla aktivní jen 1x.

    Takže pokud to chceš uplatnit, nezbyde ti nic jiného než časy nabíjení mít stejné každý den, i když budeš nabíjet z 40-50 %.

    Můj osobní názor je, že pokud s mobilem nechceš být více jak 3 roky, tak tohle ani nemusíš používat, pokud ho chceš mít déle jak 3-4 roky, beztak ti dřív dojde limitní počet cyklů nabíjení a degradaci nezabrání ani optimalizace, to budeš mobil nabíjet 2 x denně a tam ty časy neuhlídáš.

    TZn ber to jako spotřební zboží, max co 3 roky kup nový a podobné kraviny neřeš.

    Díky za odpověď, máš recht!

Odpověď na: Optimalizované nabíjení ?!

celý text

.