Zavřít reklamu
  • Jak funguje „Optimalizovat nabíjení“?? #52652

    Tuto funkci mám zapnutou na iphonu i na hodinkách Předpokládal jsem, že po pár dnech se naučí kdy stačí zařízení nabít na jen na 80%, ale vždy je dobito na 100%....

    hodinky dávám každý večer (pravidelně už víc jak dva měsíce) do nabiječky večer mají nejméně 70-90% přesto každé ráno jsou nabité na 100%...
    Tak jak to tedy je? to ukazují 100%, ale ve skutečnosti jsou nabité jen na 80???

    U tel bych jestě uvěřil tomu že vzhledem k tomu že baterii často využiji se 80% nabíjení neaktivuje a při nabíjení jej vždy dobije do 100%, ale u hodinek se ukázalo, že tato funkce vůbec nefunguje...

    Jak funguje „Optimalizovat nabíjení“?? #52653

    Ahoj, za mě v tom je maglajz..já mám na všem optimalizované zaplé a:

    iphone - nabijim denně mezi 18 a 19h, z cca 30% a vždy se to nabije na 100%. Řeším to tak, že mám ve zkratkách automatizaci, že mě telefon upozorní, když je nabito na 85% a když klesne pod 35%.

    airpods 3 - kdykoli nabíjím (je to jednou za čas, bezdrátově i drátově), tak se t pouzdro nabije max na 80%, tedy tam to funguje

    Apple Watch 8 - optimalizované nabíjení zapnuto, nabíjím denně ve stejný čas z cca 50% a optimal. nabíjení nefunguje, vždy se to nabije na 100%.

    Jak funguje „Optimalizovat nabíjení“?? #52655

    obecně, jestli mobil se zapnutým optimalizováním nabíjíš pravidelně mezi 18-19 tak je v pořádku že se nabije do plna. Pokud ho budeš nabíjet mezi 22-06 tak by měl graf nabíjení v baterii při zapnuté optimalizace po několika dnech vypadat :
    start v 22h - ve xxh pauza nabíjení na 80% , pak následuje udržovací režim na 80%- v 05h start nabíjení z 80% - v 06h baterie 100%.

    podmínkou je pravidelné nabíjení v cca stejnou dobu.

Odpověď na: Jak funguje „Optimalizovat nabíjení“??

celý text

.