Zavřít reklamu
  • Rozmazané fotky #48381

    Zdravím. Už delší dobu mám takový problém, že když v aplikaci Fotky otevřu nějakou fotku tak je lehce rozmazaná, jakoby v nižší kvalitě, když ale fotku přiblížím a oddálím fotka se najednou rozjasní. Když ale fotku zavřu a znovu otevřu musím udělat opět to samé. Snažil jsem se najít čím to je, jediné co jsem se dozvěděl bylo abych přepnul nastavení "Optimalizovat úložiště iPhonu" na "Stáhnout a ponechat původní", to ale nefunguje, a nové i staré fotky se stále otevírají v nižší kvalitě dokud je nepřiblížím. Myslel jsem si že iOS 15 tuhle chybu opraví ale stále nic. Máte někdo stejný problém a popřípadě víte jak to opravit? Díky

    Rozmazané fotky #48383

    Ahoj.
    Pokud máš možnost volby přepnutí mezi OPTIMALIZACÍ A STÁHNUTÍM ORIGINÁLU znamená to, že používáš fotky na icloud.
    Tzn vše v galerii fotek jsou zmenšené verze, které se při rozkliku ihned nenačítají ( chvilku to trvá) koláček načítání je v pravém dolním rohu.

    Tím že tuto funkci přepneš na ORIGINÁL V IPHONU, tak bude mobil přes wifi a na nabíječce stahovat z icloudu originál. Tzn nahrazovat např 687kb verzí 3,5 mb. Tzn při 1000 fotkách/ videích na cloudu to může trvat klidně 20 hodin.
    A musíš na to mít kapacitu v mobilu.

    Fotky na cloudu jsou dobrá věc ale různé omezení to má.

    Rozmazané fotky #48386

    On to Mikael trochu popletl.
    V ramci rychleho zobrazeni v galerii se pouziva embedeed miniatura daneho souboru. Pokud nejsou pritomna data diky “optimalizaci uloziste”, tak se stahuji tzv. icloud miniatura. Pokud se uzivatel rozhodne dal s fotkou pracovat, tak se napodruhe dostahuji kompletni data fotografie.

    To, ze mas vsechna data jiz stazena v mobilu, tak to neznamena ze je zarizeni rychle a okamzite vsechny vykresluje. Jinak, tato zmena zobrazovani je od iOS13, kdy doslo k upravam systemu v ramci spravy pametovych prostredku a pristupu k nim z ruznych aplikaci.

    Rozmazané fotky #48390

    : ) píše:
    On to Mikael trochu popletl.

    V ramci rychleho zobrazeni v galerii se pouziva embedeed miniatura daneho souboru. Pokud nejsou pritomna data diky “optimalizaci uloziste”, tak se stahuji tzv. icloud miniatura. Pokud se uzivatel rozhodne dal s fotkou pracovat, tak se napodruhe dostahuji kompletni data fotografie.

    To, ze mas vsechna data jiz stazena v mobilu, tak to neznamena ze je zarizeni rychle a okamzite vsechny vykresluje. Jinak, tato zmena zobrazovani je od iOS13, kdy doslo k upravam systemu v ramci spravy pametovych prostredku a pristupu k nim z ruznych aplikaci.

    Trochu se ohradím a omluvím a poděkuji zároveň.

    První odstavec je napsán správně, byť laicky - většina lidí to pochopí takto než expresivně napsané.

    Druhý odstavec je ke stahování všech fotek z icloudu, nikoliv jen jedné - tzn také laicky a korektně.

    Poslední je jen můj názor.

    Jinak děkuji ":)" za podrobný odbornější popis a odpověď na původní dotaz.

    Rozmazané fotky #48394

    Proto jsem napsal ze trochu 😉
    To je v pohode, malokdo vi, ze se to stahuje nadvakrat. Ono to jde poznat az u objemove vetsich fotek, ne li rovnou RAWu z normalnich fotaku.

    Rozmazané fotky #49053

    Honza píše:
    Zdravím. Už delší dobu mám takový problém, že když v aplikaci Fotky otevřu nějakou fotku tak je lehce rozmazaná, jakoby v nižší kvalitě, když ale fotku přiblížím a oddálím fotka se najednou rozjasní. Když ale fotku zavřu a znovu otevřu musím udělat opět to samé. Snažil jsem se najít čím to je, jediné co jsem se dozvěděl bylo abych přepnul nastavení "Optimalizovat úložiště iPhonu" na "Stáhnout a ponechat původní", to ale nefunguje, a nové i staré fotky se stále otevírají v nižší kvalitě dokud je nepřiblížím. Myslel jsem si že iOS 15 tuhle chybu opraví ale stále nic. Máte někdo stejný problém a popřípadě víte jak to opravit? Díky

    a už jsi zjistil jak to opravit mám stejný problém

    Rozmazané fotky #49054

    Ty nemas uplne jiny problem…

    Rozmazané fotky #49077

    Vis jak to vyresit ?

    Rozmazané fotky #49079

    Ano, nechapes… Nechapes to co uz je tady napsano. Chces to vyresit? Porid si iPhone 6 nebo 5S s iOS12, nebo neco novejsiho co jeste bude mit iOS12 a budes to mit vyresene 😂

    Rozmazané fotky #49101

    Dík už chápu 😅😀

    Rozmazané fotky #54497

    Dost častro mívám Rozmazané fotky které jsou foceny v šeru nebo tmavějším osvětlení. Nevíte kde je problém?

Odpověď na: Rozmazané fotky

celý text

.