Zavřít reklamu
  • Soubory #48280

    Dobry den,
    chci se zeptat na macu mám nějake soubory, které se pořádně nesmazali a zpomalujeme mi to chod systému potřeboval bych je odstranit, takže jsem přemýšlel, že bych je odstranil antivirusem Avast.......může být??

    Děkuji

    Soubory #48282

    Muzu se optat co za soubory to jsou a jak pomaluji chod?

    Soubory #48284

    Jsou to soubory, z už smazaných aplikací, atd....., ve svý podstatě, když Avastem nechám zkontrolovat muj mac, vše je v pořádku, a nakonec mi to napíše že mám nějaké soubory, které jsou mi vlastně už k ničemu a prý mi zpomalují systém.

    Celkově apple produkty používám dlouho, ale toto se mi ještě nestalo, takže proto jsem zavítal jsem na forum.

    Soubory #48285

    jedine co spomaluje system je avast, takze by prvy letel do kosa, nasledne cleanmymac a hotovo

    Soubory #48306

    Okay, děkuju za doporučení, program CleanMyMac znám, ale zkušenosti nemám, čili mám 3 otázky:

    1. CleanMyMac je to užitečný program?? popřípadě jestli s tím tady na foru má zkušenosti??
    2. Vždy si kladu otázku jestli má smysl mít na Macu antivirus??

    Z mého hlediska používám Avast, ale mám ho tam jen kvůli většímu bezpečí, ma cenu ho tam nechávat??

    Předem děkuji za odpoveďi.

    Soubory #48308

    No já skrz počítače s win u našich, s win u prcka a s win u partnerky a mého macu používám AVG v plné verzi s roční licencí (ultimate nebo jiné co je pro víc počítačů).
    To Avg má v sobě i cleaner. Nebo jsem do doby použití avg používal ccleaner a nic jako ty jsem nepozoroval.

    Btw jednou ročně při vydání nového macos dělej čistou instalaci a podobných problémů se zbavíš.

    Soubory #48322

    To mas jako konicek instalovani kupy veci a jejich nasledne mazani? 😁
    Protoze aby takove zbytkove drobky dokazaly “zpomalovat” system, musi jich byt stovky mesicne ne-li vice.
    Vyprdni se na nejaky Avast a i nize “doporucovany” AVG, nestahuj a neinstaluj kazdou magorinu co uvidis tlacitko download a dokonce se muzes vyprdnout na ty berlicky CleanmyMac apod.

    A zaverem, tu radu o delani ciste instalace kazdy rok povazuj za bezpredmetnou. To jsou jen navyky WIN uzivatelu co k Macu pristupuji jako k WIN…
    Ja osobne jsem delal cistou instalaci jen dvakrat a to prave na zacatku uzivani macOS protoze jsem mel debilni navyky z WIN. Ted jsem v situaci kdy nevypnu/nerestartuji mac i rok. PS. Na starsim mid2014 jedu Catalinu z brezna 2020. A presel jsem na ni z High Sierra.

    Soubory #48323

    Mikael píše:
    No já skrz počítače s win u našich, s win u prcka a s win u partnerky a mého macu používám AVG v plné verzi s roční licencí (ultimate nebo jiné co je pro víc počítačů).

    To Avg má v sobě i cleaner. Nebo jsem do doby použití avg používal ccleaner a nic jako ty jsem nepozoroval.

    Btw jednou ročně při vydání nového macos dělej čistou instalaci a podobných problémů se zbavíš.

    Mikael,
    děkuji za odpověd. AVG jsem používal hodně dlouho na mém pracovním pc z operačním systémem windows. Teď na pracovním pc používám antivirus Kaspersky. Myslím jsi, že tyto antiviri jsou a budou lepší využitelné na Win než na Mac, ale i tak děkuju za komentář.

    Co se týče ccleaner to jsem parkrát použil, taky na win. 😂😂

    Asi zůstanu u Avastu, nebo maca pročistím.

    Děkuji
    Na shledanou

    Soubory #48339

    ....no, Kaspersky je backdoor ruske vlady, takze mas jen falesny pocit bezpeci. AVG a Avast vloni prodavali data svych uzivatelu , hacknuli jim primo na jejich serverech jejich aply, ktere pak sirily voty. Takze asi tak. Nebrat zcela zasadne ani jeden.

    Soubory #48340

    Zatracene auto opravy 🙁

    Soubory #48346

    Karel píše:
    ....no, Kaspersky je backdoor ruske vlady, takze mas jen falesny pocit bezpeci. AVG a Avast vloni prodavali data svych uzivatelu , hacknuli jim primo na jejich serverech jejich aply, ktere pak sirily voty. Takze asi tak. Nebrat zcela zasadne ani jeden.

    Okay, okay......děkuju za další super komentář, nějak se nám zde rozšiřuje diskuze.
    No, kdybych to shrnul s antivirusem Kaspersky jsem velice spokojený a už mi několikrát zachránil nebo upozornil na něco nebezpečného.
    AVG a Avast jsou to známe a z mé strany dobré antiviry, podle žebříčku.......atd....
    Dal jste mi podnět k hledání na netu......a nejlepší antivir na mac je antivirus NORTON. Když jsem se díval na obsah, zdá se mi to jako jeden z lepších antiviru. Co na to říkáte??

    Děkuji

    Soubory #48347

    casu, treba si najprv uvedomit co s macom a na nete robis, priklad ja nepouzivam ziadny antivirus, na macu prevazne pracujem ale aj sa zabavam, to znamena ze obcas si pozrem péčko na webe, občas stiahnem péčko, film, serial, ale viem čo stahujem a odkial stahujem to je dolezite, co sa tyka sotveru pouzivam prevazne zakupeny softver z webu alebo appstore ale aj cracknute softvery, tu vsak plati ze si cracknuty sofver stiahnem a nasledne ho prejdem na virustotal.com ci tam nie su dake viry, je to vlastne online antivirus kde nahras subory a on ti ich skontroluje, kontroluju ich všetky dostupne antiviry... dalej k ochrane klasicky zapnuty firewall ten od macu, adblock nastaveny uz v dns a zaroven adblock v safari, takze ziadne otravne reklamy a skripty ktore by mohli nieco natahat do macu, pochopitelne ak ja chcem podporit web tak dam vynimku a reklamy zobrazim, co sa tyka reklam ja rozhodnem o tom čo sa mi bude zobrazovat a či to chcem mat zobrazene, lebo to čo niektore weby predvadzaju s reklamami je absolutne trestne aby na mna vyskakovali dake okna alebo nedajbože sa stahovalo automaticky niečo do macu... co sa tyka mailu nepouzivam ziadny antispam, klasicky icloud mail, na obcasne maily pouzivam tempmail, pride mail co pozadujem a mail konto zahodim... čo sa tyka ochrany na webe dalej pouzivam proxy (cochvilu dostupne aj v mac monterey), klasicky ked neptorebujem aby web o mne nieco vedel, nevedia o mne tym sa mi dostava menej ponuky vo forme reklamy, obcas zapnem VPN z hladiska bezpečnosti... čistenie na macu: nepouzivane aplikacie hned hodim do koša, raz zacas otvorim storage managment a pozrem co mi kolko zabera, je to spolahlivy nastroj a velmi ucinny na cistenie a je priamo zabudovany v macu, a raz pol roka spustim cleanmymac, skontrolujem velke subory, vycistim a slapem dalej... takze antivirus je pre mna bezvyznamny, zbytocne to bezi na pozadi, ani sam nevies co to robi a odosiela, AVG-AVAST, ESET, Kaspersky dovera 0 bodov, ostatne neriešim, tieto tri maju za sebou už hodne stači otvorit web a niečo si o tom najst, čo sa tyka toho, ak ti niekto chce nakazit mac virusom a plati to o všetkych OS, a je ten človek znaly tak ta ti ho nakazi aj ked bude mat všetky tri antivirusy nainstalovane naraz, stači vhodne urobeny crypter a antivirus si ani nepipne, tolko k tomu 🙂

    Soubory #48348

    @ Casu: ano, aktuálně se Norton zdá být pro MAC No.1 a Norton nedávno koupil zásadní podíl v Avastu, takže snad by se mohlo blýskat na lepší časy i pro aktuálně trošku horší pověst Avastu.
    Jak píše piitr, záleží i na tom, jak počítač používáte a jaké webovky navštěvujete. 🙂

    Soubory #48354

    pitrrr píše:
    casu, treba si najprv uvedomit co s macom a na nete robis, priklad ja nepouzivam ziadny antivirus, na macu prevazne pracujem ale aj sa zabavam, to znamena ze obcas si pozrem péčko na webe, občas stiahnem péčko, film, serial, ale viem čo stahujem a odkial stahujem to je dolezite, co sa tyka sotveru pouzivam prevazne zakupeny softver z webu alebo appstore ale aj cracknute softvery, tu vsak plati ze si cracknuty sofver stiahnem a nasledne ho prejdem na virustotal.com ci tam nie su dake viry, je to vlastne online antivirus kde nahras subory a on ti ich skontroluje, kontroluju ich všetky dostupne antiviry... dalej k ochrane klasicky zapnuty firewall ten od macu, adblock nastaveny uz v dns a zaroven adblock v safari, takze ziadne otravne reklamy a skripty ktore by mohli nieco natahat do macu, pochopitelne ak ja chcem podporit web tak dam vynimku a reklamy zobrazim, co sa tyka reklam ja rozhodnem o tom čo sa mi bude zobrazovat a či to chcem mat zobrazene, lebo to čo niektore weby predvadzaju s reklamami je absolutne trestne aby na mna vyskakovali dake okna alebo nedajbože sa stahovalo automaticky niečo do macu... co sa tyka mailu nepouzivam ziadny antispam, klasicky icloud mail, na obcasne maily pouzivam tempmail, pride mail co pozadujem a mail konto zahodim... čo sa tyka ochrany na webe dalej pouzivam proxy (cochvilu dostupne aj v mac monterey), klasicky ked neptorebujem aby web o mne nieco vedel, nevedia o mne tym sa mi dostava menej ponuky vo forme reklamy, obcas zapnem VPN z hladiska bezpečnosti... čistenie na macu: nepouzivane aplikacie hned hodim do koša, raz zacas otvorim storage managment a pozrem co mi kolko zabera, je to spolahlivy nastroj a velmi ucinny na cistenie a je priamo zabudovany v macu, a raz pol roka spustim cleanmymac, skontrolujem velke subory, vycistim a slapem dalej... takze antivirus je pre mna bezvyznamny, zbytocne to bezi na pozadi, ani sam nevies co to robi a odosiela, AVG-AVAST, ESET, Kaspersky dovera 0 bodov, ostatne neriešim, tieto tri maju za sebou už hodne stači otvorit web a niečo si o tom najst, čo sa tyka toho, ak ti niekto chce nakazit mac virusom a plati to o všetkych OS, a je ten človek znaly tak ta ti ho nakazi aj ked bude mat všetky tri antivirusy nainstalovane naraz, stači vhodne urobeny crypter a antivirus si ani nepipne, tolko k tomu 🙂

    Dobče pitrr, děkuji za tvojí rozsáhkou odpověď. Mac také používám pro práci nebo pro zábavu. Na péčko se nedívám. Dobré je si dát ty adbloky proti reklámam. Antvirus tam mám od Avastu jen pro dobré svědomí. Software používám jen stáhnutý s appstore nebo s oficiální stránek, takže tuto část mám v pořádku. Mám tam nějaké soubory, které mi spomalují chod macu,ale toto mi píše Avast. Myslím jsi, že je to pravda, protože studuju na vysoké škole a jak byl ten lockdown, pro mac to bylo hodně težké období co se týče stáhutí dost důležitých prográmu a skript, takže určo, ikdyž jsem to vymazal tak tam něco zůstalo. Vím, že antivirus není potřeba v macu, jen jsem se o tom chtěl zde pobavit a prodiskutovat.

    Děkuji za koment.
    Na-shlednaou

    Soubory #48361

    Karel píše:
    @ Casu: ano, aktuálně se Norton zdá být pro MAC No.1 a Norton nedávno koupil zásadní podíl v Avastu, takže snad by se mohlo blýskat na lepší časy i pro aktuálně trošku horší pověst Avastu.

    Jak píše piitr, záleží i na tom, jak počítač používáte a jaké webovky navštěvujete. 🙂

    Děkuji, za odpověď. Upřímně o antiviru Norton slyším poprvé, jelikož jsem vždy byl zastáncem Avastu nebo AVG, atd......překvapilo mě, mluvil jsem s kamarádem, a ten mi říkal, že antivirus Norton vůbec ale vůbec nefunguje, to je trochu zvláštní, protože i ta částka za tento antivirus je trošičku větší než u konkurence a jak jsem četl i recenze jsou přívětivé. Z toho jsem vyplynul, že to záleží na člověku, co preferuje víc. Teď je otázkou jestli se to vůbe vyplatí kupovat antivir na mac, když jak moc dobře víme, že na macos žádný antivir není zapotřebí.

    Pěkný zbytek dne
    Na shledanou

Odpověď na: Soubory

celý text

.