Zavřít reklamu
  • Záruka na baterii #47043

    Dobrý den, jsem čerstvým vlastníkem iPhone SE 2020 a zajímalo by mě, zda se klasická dvouletá záruka vztahuje na situaci, kdy již v průběhu tento dvou klet klesne kapacita baterie na 80 %. Děkuji za reakce.

    Záruka na baterii #47044

    Ma to dve roviny 😉
    Klasicka zarucni doba na baterie/zdroje je 6 mesicu.
    Co se tyka Applu, ten tuto zaruku iP, v “jiste podobe”, rozsiruje na 12 mesicu.
    “Baterie je konstruovaná tak, aby i po 500 úplných cyklech nabití měla stále až 80 % své původní kapacity. Roční záruka zahrnuje výměnu vadné baterie.”

    Záruka na baterii #47045

    Baterie je nevyměnitelná (uživatelem) takže záruka platí na celý telefon. Prvních 12 měsíců platí celosvětová záruka Apple a můžete reklamovat kdekoli na světě přímo u Applu nebo u oficiálních prodejců. V těchto prvních 12 měsících, pokud kapacita baterie klesne takto hodně, Apple mění telefon za "refurbished" s plnou zárukou.
    Dalších 12 měsíců (celkem tedy v ČR 24 měsíců, což neplatí snad nikde jinde na světě) platí v ČR záruka u prodejce. Ten se sice už může "vykrucovat", ale seriozní prodejce v rámci záruky vymění baterii a hotovo. Btw. pokud během krátké doby od prvního spuštění klesne kondice baterie i pod 90 %, znamená to vadu buď samotné baterie nebo něčeho "na desce". Za normálních okolností takový pokles není obvyklý a je to důvod pro okamžitou reklamaci. Rozhodně na nic nečekejte.

    Záruka na baterii #47048

    Děkuji za obě reakce, právě ta ČR záruka od prodejce na 24 měsíců mě zajímala. Pro kontext ještě doplním konkrétnější info.

    Telefon jsem dostala od známých, použivaný necelý rok a zbývá mu ještě asi 14 měsíců záruky. Dostala se ke mně minulý týden s kapacitou na 93 %. Po týdnu použivání je kapacita na 90 %, takže mě to zaskočilo. Funguje zatím jak má, samozrejmě s výměnou baterie při poklesu na 80 % počítám. Ale nerada bych to dělala z vlastních nákladů ještě před uplynutím té dvouleté záruční doby od prodejce v ČR.

    Díky všem za další názory a připomínky.

    Záruka na baterii #47050

    Milan píše:
    Baterie je nevyměnitelná (uživatelem) takže záruka platí na celý telefon. Prvních 12 měsíců platí celosvětová záruka Apple a můžete reklamovat kdekoli na světě přímo u Applu nebo u oficiálních prodejců. V těchto prvních 12 měsících, pokud kapacita baterie klesne takto hodně, Apple mění telefon za "refurbished" s plnou zárukou.

    Dalších 12 měsíců (celkem tedy v ČR 24 měsíců, což neplatí snad nikde jinde na světě) platí v ČR záruka u prodejce. Ten se sice už může "vykrucovat", ale seriozní prodejce v rámci záruky vymění baterii a hotovo. Btw. pokud během krátké doby od prvního spuštění klesne kondice baterie i pod 90 %, znamená to vadu buď samotné baterie nebo něčeho "na desce". Za normálních okolností takový pokles není obvyklý a je to důvod pro okamžitou reklamaci. Rozhodně na nic nečekejte.

    Milane pletes se. Jelikoz baterie podleha ze sve podstaty (konstrukce a pouzivani) opotrebeni, plati zaruka pouze a jen 6 mesicu a to na vyznamny pokles kapacity jakozto vady.
    Pokud budes po roce reklamovat jakekoliv zarizeni s baterii kvuli nizke vydrzi (ztrate kapacity), tak odpoved bude "Bezne opotrebeni" a nic nevyreklamujes. A klidne muze byt baterie i napevno napajena.

    Záruka na baterii #47052

    @JaxiTaxi: no, když myslíš, ale platí, že "šedivá je teorie, barevný je strom života" 🙂

    Záruka na baterii #47053

    Milane, jelikoz jsem technicke profese, tak jsem se nespocetnekrat setkal se slabou baterii. Pouze ve dvou pripadech jsem dosahl reklamace. Aby ne, kdyz oba pripady byly tyden po koupi 😉 jakmile uz jsi po pul roce, tak proste “bezne opotrebeni” a nezmuzes nikdy nic.

    Záruka na baterii #47088

    Jaxitaxi má pravdu, záruka na baterii je 6. měsíců. Nečekáte snad, že běžně opotřebenou baterii, klasickým používáním, Apple před koncem záruky zdarma vymění. Je to spotřební zboží.

Odpověď na: Záruka na baterii

celý text

.