Zavřít reklamu
  • Gboard – rozložení QWERTZ v češtině #1272

    Dobrý den, po několika letech jsem přešel na iOS z Androidu a velice oblíbenou jsem měl Gboard od Google - ta dle mě dokáže nejlépe opravovat a navrhovat při psaní "swipováním". Na App Store je poměrně dost hlášek ke Google ohledně toho, že neposkytuje v češtině rozložení klávesnice QWERTZ. Já jsem ale přesvědčený, že tam ta možnost je - stačí jenom udělat (poměrně složitý) workaround a je to. Níže poskytnu návod jak. Vše jsem otestoval a funguje na iPhone 6S plus, ios 10.3.1, gboard v1.4.2. 1. stáhnout Gboard z App Store 2. spustit a projít úvodní nastavení dle instrukcí. 3. V nastavení->obecné->klávesnice->první položka "klávesnice" 4. Je tam seznam nainstalovaných klávesnic. Česká (Apple) a Gboard. V tuto chvíli je tam pouze QWERTY klávesnice. 5. Je tam volba Přidat novou klávesnice... Na to klikněte 6. Já tam mám volbu CALC a Google (při druhém pokusu tam bylo prázdné pole a když jsem na to klikl udělalo to to samé jako když tam předtím byl Google) 7. Vyberte Google 8. Teď by v nabídce měla být volba výběru ze tří klávesnic a jedna z nich je česká QWERTZ (teď z ní píšu). 9. Vpravo nahoře vyberte Upravit a Odstraňte klávesnici Gboard. Tu druhou Gboard - Google nechte být a povolte jí plný přístup. Teď by vám měla běhat Gboard klávesnice s českou QWERTZ. Ale nemusíte mít strach, hesla a podobně se stále zadávají na Apple klávesnici, což kvituji.

    Gboard – rozložení QWERTZ v češtině #7462

    Dík za návod. Možná jednodušší alternativou je stáhnout si aplikaci Google, kde je Gboard s QWERTZ rozložením:
    https://www.letemsvetemapplem.eu/2017/02/27/si-iphonu-aktivovat-klavesnici-gboard-qwertz-rozlozenim/

Odpověď na: Gboard – rozložení QWERTZ v češtině

celý text

.