Zavřít reklamu

Zatímco v předešlých letech bylo tradicí, že ruku v ruce s novými iPhony představil Apple i nové procesory pro ně, v loňském roce tuto tradici dodržel jen způlky. Zatímco řada Pro se totiž nových procesorů dočkala, základní iPhony 14 dostaly do vínku „jen“ rok staré čipy A15 Bionic. I přesto jsou však „čtrnáctky“ výkonnější než loňské iPhony 13, byť mají naprosto stejné CPU. Proč?

Odpověď na tuto otázku poskytl nyní po měsících čekání oficiálně i samotný Apple a to ústy šéfa vnitřního designu iPhonů Richarda Dinha v jednom z rozhovorů. O nic překvapivého se však ve výsledku nejedná. Dinh totiž de facto potvrdil dřívější spekulace jablíčkářů o podstatně lepším odvodu tepla od procesoru, kterého Apple docílil u iPhonů 14 přepracováním vnitřního designu telefonu. To jinými slovy znamená, že je procesor v iPhonech 14 schopný pracovat na maximum delší dobu, jelikož se pomaleji přehřívá a tedy jej není nutné softwarově „přiškrcovat“ tak brzy jako tomu je u iPhonů 13. Rozdíl sice není vyloženě markantní, nicméně je pozitivní vidět, že lze lepších výkonnostních výsledků dosáhnout i jinak než vývojem pokročilejších procesorů. Právě to by ostatně mohlo být pro Apple do budoucna poměrně klíčové, jelikož zatímco základní iPhony se mu již z hlediska vnitřního designu „optimalizovat“ podařily, řada Pro na pomyslnou optimalizaci stále čeká. Jakmile se tedy Applu podaří učinit i zde, výkonnostně řada Pro odskočí od konkurence ještě více.  

  • Apple produkty lze zakoupit například na Alze, u iStores či Mobil Pohotovost (U Mobil Pohotovost lze navíc využít akce Koupíš, prodáš, prodáš, splácíš, v rámci které lze iPhone 14 získat už od 98 Kč měsíčně)

Dnes nejčtenější

.