Zavřít reklamu

Přestože Apple produkty dávají největší smysl ve chvíli, kdy jich má člověk více a dokáže je mezi sebou nejrůzněji propojit, faktem je, že spousty uživatelů si vystačí jen s jedním Apple produktem jen pro uspokojení určitých požadavků. Leckdo má tedy jen iPhone, jiní zase využívají jen Macy a setkat se lze třeba i s uživateli, kteří mají jen Apple TV, protože se jim přes ní zkrátka dobře konzumuje obsah. Háček je však v tom, že od aktualizace na tvOS 16 nutí Apple majitele Apple TV k tomu, aby si koupili iPhone. což je přinejmenším zvláštní. 

Doposud platilo, že Apple produkty fungovaly jeden bez druhého naprosto bez problému, byť samozřejmě jste je nemohli využít naplno. To se však nyní poměrně překvapivě minimálně u Apple TV změnilo. Když jí totiž zaktivujete a aktualizujete na tvOS 16, vyskočí na ní hláška, že je třeba přijmout nové podmínky iCloudu, kterou by zřejmě naprostá většina z nás okamžitě potvrdila. Háček je však v tom, že to na Apple TV udělat nelze, jelikož vás tv box vyzve k tomu, abyste si podmínky prostudovali a posléze potvrdili na iPhonu či iPadu. A jen pro zajímavost, i tyto produkty musí být na nejnovější verzi OS, jinak vám totiž jako čtečka podmínek neposlouží. Není to přitom jen o potvrzení podmínek. Na Apple TV totiž může vyskočit třeba i hláška žádající uživatele o aktualizaci nastavení Apple ID, přičemž i k tomu nyní tvOS požaduje iPhone. 

Ačkoliv je v obou případech možné vyskakovací okno vypnout a pokračovat bez potvrzení požadavku systému, jedná se zpravidla o chvilkovou záležitost. Vyskakovací okna se totiž dříve či později na Apple TV opět objeví a přestože je může uživatel opět jen zavřít, jedná se stále o provizorní řešení. O to zajímavější bude, jak se Apple k celé záležitosti postaví. Z jeho strany totiž sice nebude zcela určitě problém nastavit systém tvOS 16 tak, aby umožňovat potvrzení nejrůznějších věcí přímo v sobě, ale je otázkou, zda o to vlastně stojí. Je totiž možné, že se na Apple TV začal dívat jinak než dřív a namísto samostatného produktu jí nyní chce profilovat spíš jako příslušenství, které nedává bez iPhonu smysl. V takovém případě bychom se od něj tedy jakékoliv změny nedočkali.

  • Apple produkty lze zakoupit například na Alze, u iStores či Mobil Pohotovost (U Mobil Pohotovost lze navíc využít akce Koupíš, prodáš, prodáš, splácíš, v rámci které lze iPhone 14 získat už od 98 Kč měsíčně)

Dnes nejčtenější

.