Zavřít reklamu

Jak na Macu napsat plus je postup, který vyhledává mnoho nových uživatelů jablečných počítačů. Přechod z klasického počítače s Windows na macOS může být pro někoho relativně složitý, jelikož zde mnoho věcí funguje zkrátka jinak a je třeba si zvyknout. Jednou z velkých odlišností je pak rozhodně klávesnice, která je sice v základu stejná, avšak především funkční klávesy se jednoduše liší. Nový uživatel se tak může ocitnout v situaci, kdy neví, jakým způsobem se na Macu píše nějaký speciální znak. V tomto článku se tak společně podíváme na to, jakým způsobem lze na Macu napsat plus.

Jak na Macu napsat plus

Pokud byste chtěli na Macu napsat plus, tak se nejedná o nic složitého. Mnoho uživatelů je z klasických počítačových klávesnic psát plus skrze numerickou klávesnici, tak ale u většiny Maců jednoduše chybí, pokud si vyloženě nekoupíte nejdražší Magic Keyboard. Pro napsání znaku plus na Macu stačí, abyste jednoduše stisknuli klávesu 1 v horní řadě kláves, skrze které se klasicky píšou písmena s diakritikou. Není třeba společně s klávesou 1 mačkat nějakou funkční klávesu, stačí ji stisknout samotnou.

jak na macu napsat plus

Nyní už víte, jak můžete na Macu napsat plus. Je nutné zmínit, že výše uvedený postup platí pouze u českého rozložení klávesnice, s čímž je nutné počítat. V případě, že byste chtěli napsat plus na americké klávesnici, tak je nutné podržet klávesu Shift, a poté stisknout klávesu =, která se nachází nalevo od klávesy pro mazání (backspace).

jak na macu napsat plus

Související články

Dnes nejčtenější

.