Zavřít reklamu

Žádná party se neobejde bez pořádné hudby. Na dnešním trhu už naštěstí najdeme řadu parádních reproduktorů, které dokážou skvěle ozvučit jak vnitřní, tak i venkovní sešlosti a postarat se tak o dlouhé hodiny zábavy. Ve finále se ale nabízí poměrně zajímavá otázka. Jak vlastně takovýto reproduktor vybrat? Právě proto si nyní společně posvítíme na srovnání dvou žhavých novinek od JBL, kdy proti sobě postavíme JBL PartyBox Encore a JBL PartyBox Encore Essential.

Na první pohled jsou si oba zmiňované modely nesmírně podobné. Pyšní se totiž takřka totožným designem, stejným výkonem či odolností vůči vodě. Rozdíly tak musíme hledat o něco hlouběji. Který tedy vybrat?

JBL PartyBox Encore

Začneme u modelu JBL PartyBox Encore. Tento party reproduktor si zakládá na 100W výkonu s úžasným zvukem JBL Original Sound. Aby toho ale nebylo málo, zvuk si lze navíc zcela přizpůsobit podle vlastních potřeb a preferencí. Samotný reproduktor totiž nabízí podporu pro aplikaci JBL PartyBox, kterou lze využít pro přizpůsobení zvuku, nastavení ekvalizéru a ovládání světelných efektů.

JBL PartyBox Encore

Reproduktor se tedy kromě pořádného ozvučení postará o světelnou show, která je synchronizována s rytmem právě přehrávané muziky. Nesmírně důležitou roli sehrává i dlouhá výdrž baterie, která na jedno nabití dokáže přehrávat až 10 hodin. Důležitý je také její vysoký výkon pro přehrávání bez jakýchkoliv limitací. Tento model se nezalekne ani postříkání. Pyšní se totiž odolností vůči vodě dle stupně krytí IPX4, což z něj dělá ideálního parťáka i na venkovní sešlosti. Kdyby navíc jeden reproduktor nestačil, díky technologie True Wireless Stereo (TWS) lze propojit hned dva modely dohromady a postarat se tak o dvojnásobnou nálož muziky.

Určitě také nesmíme zapomenout zmínit možnost přehrávání z hned několika zdrojů. Kromě bezdrátového připojení Bluetooth lze připojit klasický 3,5mm jack kabel nebo USB-A flash disk. USB-A konektor navíc dokáže posloužit pro napájení telefonu. Součástí balení je i prémiový bezdrátový mikrofon, který je skvělým doplňkem pro karaoke večery. Zvuk z mikrofonu lze navíc přizpůsobit prostřednictvím horního panelu. Konkrétně si můžete nastavit celkovou hlasitost, basy, treble či echo (efekt ozvěny).

JBL PartyBox Encore zakoupíte za 8 990 Kč zde

JBL PartyBox Encore Essential

Druhý reproduktorem ze stejné řady je JBL PartyBox Encore Essential, který dokáže nabídnout naprosto stejnou porci zábavy. Tento model je ale levnější, jelikož mu schází některé možnosti. Hned z počátku si pojďme posvítit na samotný výkon. Reproduktor dokáže nabídnou výkon až 100 W (pouze při napojení ze sítě), díky čemuž se hravě postará o ozvučení jakékoliv sešlosti. Ani v tomto případě nechybí ani technologie JBL Original Pro Sound pro zajištění maximální kvality zvuku.

Zvuk lze stejně tak kompletně přizpůsobit prostřednictvím aplikace JBL PartyBox, která také slouží pro ovládání osvětlení. To může být synchronizované s rytmem přehrávané hudby, nebo jej lze nastavit dle vlastních potřeb. Samozřejmostí je odolnost vůči postříkání dle stupně krytí IPX4, přehrávání z různých zdrojů nebo možnost propojení klidně dvou takovýchto reproduktorů za pomoci funkce True Wireless Stereo.

Na druhou stranu u tohoto modelu v balení nenajdete bezdrátový mikrofon. To ale ještě neznamená, že byste si s JBL PartyBox Encore Essential nemohli užít zábavné karaoke večery. Pro tyto účely se totiž 6,3mm AUX vstup pro připojení mikrofonu či hudebního nástroje. Další zásadní rozdíl spočívá ve výkonu. Přestože tento model nabízí výkon až 100 W, disponuje slabší baterií, kvůli čemuž lze plný potenciál využít pouze v případě, kdy budete reproduktor napájet přímo ze sítě.

JBL PartyBox Encore Essential zakoupíte za 7 690 Kč 4 999 Kč zde

Srovnání: Který party box vybrat?

Pokud vybíráte kvalitní party box, pak jsou zmiňované dva modely skvělou volbou. Otázkou ale je, který ve finále vybrat? Vyplatí se investovat do dražší varianty Encore, nebo si pohodlně vystačíte s verzí Encore Essential? Než se dostaneme k samotnému shrnutí, pojďme se ještě zaměřit na zásadní rozdíly.

  JBL PartyBox Encore JBL PartyBox Encore Essential
Výkon 100 W 100 W (pouze při připojení do sítě)
Obsah balení
 • reproduktor
 • napájecí kabel
 • bezdrátový mikrofon
 • dokumentace
 • reproduktor
 • napájecí kabel
 • dokumentace
Voděodolnost IPX4 IPX4
Výdrž baterie 10 hodin 6 hodin
Konektivita
 • Bluetooth 5.1
 • USB-A
 • 3,5mm AUX
 • True Wireless Stereo
 • Bluetooth 5.1
 • USB-A
 • 3,5mm AUX
 • 6,3mm AUX (pro mikrofon)
 • True Wireless Stereo

 

Při výběru záleží především na vašich preferencích a uvažovaném způsobu používání. Jestliže je pro vás klíčové, aby vám reproduktor dokázal poskytnout plný výkon doslova kdekoliv, nebo plánujete dlouhé karaoke večery, pak se JBL PartyBox Encore jeví jako jasná volba.

To ale ještě neznamená, že je tento model obecně lepší. Pokud v drtivé většině případů budete reproduktor používat hlavně doma, nebo v prostředí, kde máte po ruce zásuvku a bezdrátový mikrofon pro vás není takovou prioritou, pak je nejlepší sáhnout po JBL PartyBox Encore Essential. Získáte tak totiž parádní reproduktor s prvotřídním zvukem, světelnými efekty a vstupem pro mikrofon či hudební nástroj. Navíc na něm ještě parádně ušetříte.

Produkty zakoupíte na JBL.cz nebo u všech autorizovaných prodejců

Dnes nejčtenější

.