Zavřít reklamu

Pokud chcete být v dnešní době co možná nejvíce chránění, tak byste měli využívat dvoufaktorové autentizace. Bezpečné heslo vás samozřejmě dokáže ochránit, každopádně pokud dojde k jeho prolomení, tak už dotyčnému hackerovi nebude nic bránit v cestě. Jestliže máte aktivní dvoufaktorové ověření, tak i v případě prolomení hesla se útočník k vašemu účtu nedostane. Je totiž nutné provést další ověření, například pomocí telefonního čísla či různých speciálních autentizačních aplikací. Dvoufaktorové ověření nabízí i jablečná společnost pro Apple ID, a to prostřednictvím telefonního čísla.

Jak na iPhone odstranit či změnit důvěryhodné telefonní číslo pro dvoufaktorové ověření

I když se to neděje příliš často, tak se může stát, že budete důvěryhodné telefonní číslo pro dvoufaktorové ověření změnit. Může například dojít k tomu, že si telefonní číslo z nějakého důvodu změníte, popřípadě můžete zadat další důvěryhodné číslo, pokud jich máte více. Nejedná se o vůbec složitý proces, postup je následující:

  • Prvně je nutné, abyste se na vašem iPhonu přesunuli do nativní aplikace Nastavení.
  • Jakmile tak učiníte, tak v horní části obrazovky klepněte na váš profil.
  • Nyní pod vaším jménem rozklikněte kolonku s názvem Heslo a zabezpečení.
  • Ocitnete se na další obrazovce, kde u kategorie Důvěryhodné telefonní číslo klepněte na Upravit.
  • Pokud chcete číslo odstranit, tak u něj nyní klepněte na ikonu – v červeném kroužku.
  • Chcete-li naopak číslo přidat, tak klepněte na Přidat důvěryhodné číslo a držte se pokynů.

Pomocí výše uvedeného způsobu lze na iPhone změnit důvěryhodné telefonní číslo pro dvoufaktorové ověření. Pokud máte k účtu přiřazené pouze jedno důvěryhodné telefonní číslo a budete jej chtít odstranit, tak se vám to nepodaří. Účet s dvoufatkrovým ověřením totiž musí mít přiřazené alespoň jedno číslo. V tomto případě je tedy nutné prvně přidat druhé číslo a až po přidání to původní odstranit. Jakmile budete mít vše změněno, tak stačí klepnout na Hotovo. Dvoufaktorové ověření byste měli mít za každou cenu aktivní – pokud nemáte, stačí o políčko výše rozkliknout pole Dvoufaktorové ověření, které pomocí pokynů aktivujte.

Dnes nejčtenější

.