Zavřít reklamu

Společnost Microsoft zveřejnila reklamu, která proti sobě staví produkty Microsoft Surface Pro 7 a 12,9“ Apple iPad Pro. Jedná se o pokračování v tažení Microsoftu proti Applu, které společnost začala už s lednovou kampaní, v níž srovnávala Surface Pro 7 s MacBookem. Nový spot nemá více jak 30 s, ale i během nich stihne konstatovat vítěze tohoto klání.

Reklama se zaměřuje na několik věcí. Předně se jedná o design. Surface nabízí výklopný stojan, kdežto iPad Pro nikoli. Surface má také o poznání lehčí externí klávesnici a disponuje hned několika porty k připojení příslušenství. Apple iPad Pro nabízí pouze jediný USB-C konektor. Reklama pak Surface vyzdvihuje nejen jako tablet, ale i jako počítač, iPad je však podle ní jen to první.

Celá reklama končí srovnáním ceny. Ta je u produktu Microsoft Surface Pro 7 i s klávesnicí 880 dolarů, u 12,9“ Apple iPadu Pro se se Magic Keyboard dostanete na částku 1 348 dolarů. Je ale samozřejmé, že na produkty je třeba nahlížet v širším kontextu a ne jen porovnáním těch parametrů, které vyzdvihuje samotná reklama. Například ta předchozí porovnávala Microsoft Surface Pro 7 s MacBookem Pro a poukazovala na dotykovou obrazovku oproti Touch Baru a označovala Surface Pro jako mnohem lepší herní zařízení, něž kterým je MacBook Pro. Microsoft ale často a rád porovnává svoji Surface linii se zařízeními Applu, které jeho produktům prý prostě nemohou konkurovat.

Různé zdroje ze společnosti Apple už dlouho hovoří o tom, že se počítače Mac nehodlají k tabletům iPad více přibližovat, stejně je tak tomu i v opačném případě. Craig Federighi navíc v listopadu uvedl, že Apple nemá plány uvést MacBook s dotykovou obrazovkou po vzoru modelu Surface. To ale může být poměrně škoda, protože mnozí uživatelé by takové zařízení jistě uvítali.

Dnes nejčtenější

.